Home page > Aktuality > VFS pomohl vojákovi s vážným onemocněním

VFS pomohl vojákovi s vážným onemocněním

Honza sloužil tři roky v aktivních zálohách, než se definitivně rozhodl stát se profesionálním vojákem. Krátce předtím, než nastoupil k Agentuře vojenského zdravotnictví jako sběrač raněných u 7. polní nemocnice, se mu narodila dcera Sofinka.

Začátkem října 2022 lékaři diagnostikovali mladému vojákovi Guillan-Barrého syndrom, vzácné autoimunitní onemocnění s těžkým průběhem. Dva týdny strávil v umělém spánku na umělé plicní ventilaci, po probuzení se nemohl hýbat ani mluvit. Samostatně začal chodit až po několika měsících, tři měsíce strávil v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Přestože stále trpí silnými bolestmi, brněním končetin a neovládá mimické svaly v obličeji, za podpory své družky dál statečně bojuje s následky vážné nemoci a pokračuje v náročné rehabilitaci. Dlouhodobé vysoké náklady spojené s léčbou ale vyčerpaly veškeré úspory mladé rodiny, která se tak ocitla na hranici svých finančních možností.

Vojenský fond solidarity podpořil Honzu v jeho cestě za uzdravením finančním darem, který pokryje tříměsíční náklady na zajištění základních životních potřeb, chod domácnosti, péči o Sofinku a úhradu části léčby a rehabilitací. Pokud to bude situace vyžadovat, naši podporu ještě prodloužíme.

Držme Honzovi pěsti, aby zákeřnou nemoc porazil!

Nahoru