Home page > Aktuality

Aktuality

Vojenský fond solidarity podpořil pozůstalou rodinu vojáka, který náhle zemřel

Publikováno: 17.5.2023 Autor: Tereza Stehlíková

Žádná taková zpráva se nám nikdy nepíše snadno. Bohužel, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a z našeho světa odchází i mladí profesionální vojáci, zdánlivě nesmrtelní superhrdinové.

"Hranická sedma" podpořila Vojenský fond solidarity

Publikováno: 17.5.2023 Autor: Tereza Stehlíková

„Sám nejsi nic“ – v armádě dnes už možná trochu okřídlená fráze. Má ale nezpochybnitelnou platnost. Když se loni vojáci 71. mechanizovaného praporu v malijském Bamaku rozhodli, že společně uběhnou přes 7 tisíc kilometrů (vzdálenost z Bamaka do Hranic) v rámci tzv. Hranické sedmy, a pak mezi sebou vyberou peníze, zdálo se to jako celkem bláznivý nápad.

Vojenský fond solidarity podpořil pozůstalou rodinu vojáka

Publikováno: 18.4.2023 Autor: Tereza Stehlíková

Tomáš, příslušník 13. dělostřeleckého pluku, válečný veterán, sloužil v armádě 13 let. V prosinci 2021 lékaři diagnostikovali otci dvouleté holčičky zhoubný nádor. Po úspěšné operaci a náročné léčbě se Tomášův stav zlepšil a tak se rozhodl pro návrat do služby. Krátce nato se však opět objevily zdravotní potíže. Ocitl se v trvalé pracovní neschopnosti, doma o něj pečovala maminka a manželka. Koncem března letošního roku se jeho zdravotní stav prudce zhoršil a musel být hospitalizován na JIP. Ve středu 5. dubna bohužel Tomáš svůj statečný boj se zákeřnou nemocí prohrál...

Seznamte se: nový předseda výboru Vojenského fondu solidarity

Publikováno: 20.2.2023 Autor: Tereza Stehlíková

Dne 3. ledna 2023 byl ministryní obrany Mgr. Janou Černochovou jmenován do funkce předsedy výboru Vojenského fondu solidarity plukovník Ing. Robert Speychal, ředitel odboru pro válečné veterány a válečné hroby.

Sparta vzdala hold letos už počtrnácté

Publikováno: 15.2.2023 Autor: Tereza Stehlíková

Hokejisté pražské Sparty vzdali letos už počtrnácté hold hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Vybraná částka putovala na dobročinné nadace složek. V letošním roce měl projekt podtitul pomoc Českému Švýcarsku.

Stránky

Nahoru