Home page > Aktuality > Společnost ANV Knives podpořila Vojenský fond solidarity prodejem dýk věnovaných padlým vojákům

Společnost ANV Knives podpořila Vojenský fond solidarity prodejem dýk věnovaných padlým vojákům

Společnost ANV Knives s.r.o. patří k firmám, které pomáhají Vojenskému fondu solidarity opakovaně. Minulý rok podpořila vojáky a jejich rodiny příspěvkem z prodeje nožů vyrobených pro 73. takový prapor. Letos se rozhodla věnovat speciální edici dvaceti devíti českým vojákům a jedné vojákyni, kteří položili svůj život v zahraniční operaci. Prodej dýky M500 ANTHROPOID VFS vynesl fondu částku 30 000 Kč. Symbolický šek převzala předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová z rukou obchodního ředitele Viktora Zusky v pondělí 19. dubna 2021 v prostorách Generálního štábu AČR.

Díky této mimořádné sérii chtěla opět společně podpořit Vojenský fond solidarity a proměnit tak slova v činy. „S úctou a pokorou k památce třiceti českých vojáků, kteří položili svůj život při plnění zahraničních misí, jsme připravili limitovanou edici M500 ANTHROPOID VFS. Vyrobili jsme 30 kusů dýky M500 se sněhově bílou rukojetí s nápisem PER ARDUA AD ASTRA na čepeli. Tímto reflektujeme známé motto RAF, se kterým se plně ztotožňujeme,“ uvedl obchodní ředitel Viktor Zuska.

Z každé zakoupené dýky přispěl její majitel do fondu částkou 1 000 Kč. Součástí setu je i certifikát s číslem dýky a vlastnoručním podpisem brigádní generálky Lenky Šmerdové. Společnost velmi potěšilo, že byl o speciální edici nebývalý zájem, vyprodala se za den a půl. Nadále by chtěla v podpoře vojáků a jejich rodin pokračovat. Jednu z dýk firma dokonce věnovala sestře padlého vojáka.

„Jsem ráda, že se spolupráce s firmou ANV Knives s.r.o. úspěšně rozvíjí. Díky ní můžeme pomáhat vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci. Moc si této podpory vážím,“ uzavřela brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Text: pplk. Vlastimila Cyprisová

Foto: prap. Petr Dohnal

Fotogalerie

Nahoru