Home page > Aktuality > Špilberk ožil folklorem

Špilberk ožil folklorem

Ve dnech 7. a 8. června 2022 se na nádvoří hradu Špilberk v Brně uskutečnil již třetí ročník benefičního cyklu Večery s Ondrášem. Vojenský umělecký soubor Ondráš si pro diváky připravil dva folklorem nabité večery a diváci měli možnost zhlédnout to nejlepší z aktuálního repertoáru.

Na úterní večer byla původně přichystaná pestrá folklorní hostina plná lidových tradic a zvyků. Vzhledem k nepříznivému počasí však muselo být představení zrušeno. Pořad Krajinou času bude v rámci sezóny reprízován a diváci se na něj mohou těšit například v sobotu 2. července na 10. ročníku Pojizerského folklorního festivalu v Bakově nad Jizerou.

Divácky oblíbený pořad kRok za kRokem se ve středu večer představil zcela zaplněnému nádvoří hradu. Příběh lidského života plného emocí, radostí i strastí si nenechalo ujít více než 900 diváků. Magická atmosféra, za doprovodu hudby Jiřího Slavíka v provedení Orchestru lidových nástrojů, dívčího sboru a taneční skupiny VUS Ondráš, dotvořila jedinečný kulturní zážitek, který si v závěru vysloužil bouřlivé ovace diváků.

Při vstupu na nádvoří mohli zájemci přispět do pokladniček Vojenského fondu solidarity, který Ondráš dlouhodobě podporuje. Na letošním ročníku benefičního cyklu Večery s Ondrášem se podařilo za jediný večer vybrat částku 29 586,- Kč, která putovala na pomoc vojákům a jejich rodinám, jenž se nezaviněně ocitli v tíživé životní situaci.

Celá akce se uskutečnila za laskavé podpory Ministerstva obrany ČR ve spolupráci s Muzeem města Brna pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha. Další ročník benefičního cyklu se uskuteční v červnu roku 2023. Více informací naleznete na webových stránkách VUSONDRAS.CZ nebo na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Autor: Linda Haraštová

Fotogalerie

Nahoru