Home page > Aktuality > Ředitel Památníku Lidice aktivně podporuje Vojenský fond solidarity

Ředitel Památníku Lidice aktivně podporuje Vojenský fond solidarity

V pátek 8. října přivítala brigádní generálka Lenka Šmerdová v prostorách Generálního štábu AČR plukovníka gšt. v záloze PhDr. Eduarda Stehlíka, MBA, který se řadí k dlouhodobým přispěvatelům do našeho fondu.

Při příležitosti osobního setkání předal plk.gšt. v z. Stehlík generálce Šmerdové symbolický šek na 25 000 Kč, které Vojenskému fondu solidarity věnoval jako výtěžek z prodeje jeho autorského pexesa s vojensko-historickou tematikou. Částkou 12 000 Kč přispěl přímo na další činnost fondu a za 13 000 Kč nakoupil vlčí máky k nadcházející celorepublikové sbírce, kterou fond tradičně organizuje ke Dni válečných veteránů.

„Jako voják jsem sloužil v armádě téměř třicet let, z toho posledních šest let jako ředitel odboru pro válečné veterány MO. Po odchodu do civilu se můj vztah k vojenskému prostředí nijak nezměnil, ba právě naopak – velice dobře si uvědomuji, jak náročnou službu plní naši kluci a holky v České republice a v zahraničí, a proto se je i nadále snažím různými způsoby podporovat. Dlouhodobě sleduji činnost Vojenského fondu solidarity a jsem nesmírně rád, že v naší armádě taková organizace existuje. Na to, že patřím do rodiny dlouhodobých podporovatelů tohoto fondu, jsem upřímně hrdý,“ uvedl plk.gšt. v z. Eduard Stehlík, který je od roku 2020 ředitelem Památníku Lidice. Brigádní generálka Lenka Šmerdová mu za jeho pravidelné příspěvky předala odznak Vojenského fondu solidarity a poděkovala za silnou osobní podporu, která může být pro ostatní i příkladem.

Díky Vám můžeme pomáhat.

Fotogalerie

Nahoru