Home page > Aktuality > Představujeme nového partnera: VINAŘSTVÍ BUKOVSKÝ

Představujeme nového partnera: VINAŘSTVÍ BUKOVSKÝ

Mezi produktové partnery Vojenského fondu solidarity se nově zařadilo rodinné vinařství z Kobylí. Naši činnost tak nyní můžete podpořit i prostřednictvím jeho speciální kategorie vín.

Rodině Bukovských se na jižní Moravě podařilo vybudovat rozsáhlý viniční komplex a v současné době vyrábí široké spektrum vín z klasických i nových odrůd. O celkem 27 hektarů vinohradu se zde stará Ivo Bukovský, vystudovaný vinař a zahradní inženýr. Dlouhodobý zájem o bezpečnostní otázky a osobní vztah k armádě ho přivedl až ke službě u jednotky aktivní zálohy 74. mechanizovaného praporu Bučovice. Tu dokonce pomáhal vybudovat a nyní je v družstvu oprav techniky. „V Bučovicích jsem od začátku, tedy již řadu let. Vím, co kde je, jsem vždy připraven pomoci, zkrátka udělat to, co je zrovna potřeba,“ říká rotný Bukovský. Jeho osobní příběh najdete v únorovém čísle A reportu zde: https://www.mocr.army.cz/assets/multimedia-a-knihovna/casopisy/a-report/ar02_2021.pdf

Naše vojáky a vojákyně, kteří vykonávají náročnou službu doma i v zahraničí, se rodina vinařů rozhodla podpořit prostřednictvím spolupráce s Vojenským fondem solidarity a se svou nabídkou oslovili předsedkyni výboru fondu brigádní generálku Lenku Šmerdovou. „Otázka bezpečnosti není záležitostí institucí, ale otázkou celospolečenskou. Všichni musí mít zájem, aby zde bylo a setrvalo bezpečí. Rozhodli jsme se proto touto cestou podpořit naše vojáky, kteří brání naši zemi, na které se můžeme spolehnout a kteří stojí vždy v první linii i v době pandemie,“ vysvětluje své osobní předsevzetí spolumajitel vinařství rotný Ivo Bukovský.

Z každé zakoupené speciální kategorie vín označené jako Vojenský výběr I. a Vojenský výběr II. věnuje Vinařství Bukovský 30 Kč na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci.

Fotogalerie

Nahoru