Home page > Aktuality > Pod jednou vlajkou, jedna rodina. Manželé Omaníkovi dlouhodobě podporují VFS

Pod jednou vlajkou, jedna rodina. Manželé Omaníkovi dlouhodobě podporují VFS

Ve čtvrtek 16. prosince přivítala brigádní generálka Lenka Šmerdová milou návštěvu - rotmistra Jiřího Omaníka z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany a jeho manželku Kateřinu. Oba patří k dlouhodobým podporovatelům Vojenského fondu solidarity, za což je právem ocenil i náčelník Generálního štábu AČR.

Jiří Omaník pomáhá druhým v rámci své služby v armádě, ale i ve svém volném čase. Se svými přáteli pravidelně pořádá Běh na podporu Vojenského fondu solidarity a Nadace policistů a hasičů a stál také u zrodu Dobrovolného pátracího týmu, který spolupracuje s Policií ČR při vyhledávání pohřešovaných osob v ohrožení zdraví nebo života. Za jeho osobní nasazení na pomoc potřebným ho v roce 2020 ocenil armádní generál Aleš Opata mincí a certifikátem Laudi Memorabilis.

Stejného uznání se nyní dostalo i jeho manželce Kateřině, která v rámci projektu Ghost Coffee podporuje Vojenský fond solidarity – část výtěžku z prodané kávy věnuje na pomoc vojákům a jejich rodinám, které se ocitnou v těžké životní situaci. Ve čtvrtek 16. prosince osobně převzala z rukou brigádní generálky Lenky Šmerdové minci a certifikát Laudi Memorabilis udělené náčelníkem Generálního štábu AČR.

Během přátelského setkání předal rotmistr Omaník předsedkyni výboru VFS symbolický šek na částku 36 077 Kč, které se pro fond podařilo získat v rámci srpnového charitativního Běhu na podporu vojáků, policistů a hasičů. Generálka Šmerdová poté od něj převzala také nový prapor VFS, který pro fond nechal sám vyrobit.

Děkujeme Jiřímu a Kateřině Omaníkovým za neskutečnou osobní podporu, kterou našemu fondu dlouhodobě věnují. Jejich nezištné nasazení na pomoc druhým je opravdu obdivuhodné.       

Fotogalerie

Nahoru