Home page > Aktuality > Další ročník fotografické soutěže VFS je tu!

Další ročník fotografické soutěže VFS je tu!

Vojenský fond solidarity vyhlašuje 6. ročník oblíbené fotografické soutěže, jejímž cílem je podpora vojáků a jejich rodin v těžké životní situaci. Heslo letošního ročníku „Společně do cíle!“ odkazuje na hlavní téma fotografické soutěže – charitativní Běh pro válečné veterány okolo republiky.

Do soutěže se mohou zapojit vojáci z povolání, vojáci v aktivní záloze a letos poprvé i všichni váleční veteráni – takže i ti mimo činnou službu. Své fotografie mohou přihlásit také občanští a státní zaměstnanci Ministerstva obrany ČR. Soutěžní fotografie by měly zobrazovat jedinečné momenty z kteréhokoliv již uskutečněného ročníku Běhu pro válečné veterány okolo republiky, který tradičně organizují příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva. Do soutěže budou zařazeny také aranžované fotografie běžců a běžkyň ve společnosti vlčích máků – živých květin i umělých květů s trikolorou, které VFS věnuje všem dobrovolným dárcům v rámci podzimní sbírky ke Dni válečných veteránů. Podrobné propozice jsou uvedeny ZDE: propozice_.pdf

Vítězné fotografie budou oficiálně představeny veřejnosti na slavnostní vernisáži za účasti významných hostů. Vystavené fotografie budou určeny do charitativní dražby, jejíž výtěžek získá VFS na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci. Autoři vítězných fotografií získají hodnotné ceny.

 

Vojenský fond solidarity je od 1. ledna 2023 organizačně začleněn pod Odbor pro válečné veterány a válečné hroby Ministerstva obrany v čele s plukovníkem Robertem Speychalem. Za dobu své existence pomohl fond již 45 vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci a od svého založení rovněž finančně podporuje nezaopatřené děti vojáků, kteří zemřeli při výkonu služby.


KDO SE MŮŽE ZÚČASTNIT:

  • voják z povolání
  • voják v aktivní záloze
  • občanský a státní zaměstnanec Ministerstva obrany ČR
  • válečný veterán (i mimo činnou službu)

 

POŽADAVKY:

Soutěžní fotografie by měly zobrazovat jedinečné momenty z kteréhokoliv již uskutečněného ročníku Běhu pro válečné veterány okolo republiky. Do soutěže budou zařazeny také aranžované fotografie běžců a běžkyň ve společnosti vlčích máků – živých květin i umělých květů s trikolorou, které Vojenský fond solidarity věnuje všem dobrovolným dárcům v rámci podzimní sbírky ke Dni válečných veteránů.

Každý zájemce o účast v soutěži má možnost přihlásit neomezené množství fotografií v minimálním rozlišení 2 000 pixelů. Fotografie se musí týkat soutěžního tématu, orientace fotografie (na výšku/na šířku) je volitelná. Soutěžící musí doplnit ke každé fotografii její název a popis.

 

PODMÍNKY PŘIHLÁŠENÍ:

Fotografie a své kontaktní údaje (hodnost, titul, jméno a příjmení, název VÚ/VZ, telefonní číslo) zašlete do 30. září 2023 na e-mailovou adresu: vfs@army.cz.

 

HODNOTÍCÍ KRITÉRIA:

spojitost s vyhlášeným tématem, úroveň zpracování, nápaditost

 

KONTAKTNÍ OSOBA:

Mgr. Tereza Stehlíková, 225 916, 602 695 803, vfs@army.cz

 

Nahoru