Home page > Aktuality > Benefiční jízda motorkářů podpořila Vojenský fond solidarity

Benefiční jízda motorkářů podpořila Vojenský fond solidarity

Bikers for veterans – Beneficial ride 2022 je název akce, jejíž další ročník se uskutečnil v sobotu 18. 6. s cílem přispět na Vojenský fond solidarity a podpořit tak vojáky, ke kterým nebyl osud úplně spravedlivý. Organizátor Pavel Pokora i letošní ročník přilákal bezmála dvě stě motorkářů z celé České republiky. I letos se akce zúčastnila brigádní generálka Lenka Šmerdová, která tentokrát se na jednom ze silných strojů svezla a zapojila se tak do spanilé jízdy, která měla za cíl Vojenské muzeum v Lešanech.

Beneficial Ride  2022 podpořila řada motorkářů, pro které je pomoc druhým samozřejmostí. Celou cestu, která započala v Praze – Letňanech provázela Policie České republiky, Hradní stráž a samozřejmě pak i Vojenská policie. S organizací akce pomohlo i Komunitní centrum pro válečné veterány v Praze, kluby ARMY Riders a Black Dogs. Prostory v Lešanech poskytl ředitel VHÚ, díky čemuž byla jízda zakončena stylově a pro motorkáře tak vyjma zážitku z jízdy byla připravena řada zajímavých expozic muzea.

Význam benefiční jízdy shrnul hlavní organizátor Pavel Pokora. „Dnešním dnem probíhá již třetí ročník této charitativní akce. Před dvěma lety bylo naší myšlenkou založit tradici, kdy motorkáři budou podporovat válečné veterány formou charitativní vyjížďky tak, jak se to děje v řadě zemí světa. I když loňský ročník byl ve znamení individuálních vyjížděk z důvodu pandemie koronaviru, i přes to se podařilo vybrat 20000 korun. Nyní se opět scházíme na této akci a vyjadřujeme tak podporu těm, kteří se zbraní v ruce bránili naše hodnoty na zahraničních misích,“ uvedl Pokora.

Na jeho slova navázala brigádní generálka Lenka Šmerdová, předsedkyně Vojenského fondu solidarity, která poděkovala všem přítomným za podporu fondu. „Díky lidem takovým, jako jste vy Vojenský fond solidarity dokáže pomáhat těm vojákům, ke kterým nebyl osud spravedlivý. Ta pomoc je významná a já jsem za to moc vděčná. Děkuji, že si nacházíte čas v tak krásný, slunný den a podporujete nás, pomáháte a jste přáteli, jaké si člověk jen může přát, děkuji vám,“ uvedla ve svém projevu generálka Šmerdová.

Akce se zúčastnilo bezmála 200 motorkářů, ovšem vybraná částka z prodeje triček a dalších, propagačních předmětů bude známa až za několik měsíců, kdy bude i ukončen provoz eshopu, který naleznete na stránkách http://www.bikersforveterans.cz/ a kde si můžete předměty s tématikou motorkářské pomoci veteránům zakoupit a přispět tak do Vojenského fondu solidarity.

Autor: Michal Voska

Fotogalerie

Nahoru