Home page > Aktuality > Army den opět láká návštěvníky. V charitativní dražbě VFS můžete podpořit naše vojáky.

Army den opět láká návštěvníky. V charitativní dražbě VFS můžete podpořit naše vojáky.

Po dvou letech se opět mohou příznivci a nadšenci armády těšit na prezentační a náborovou akci v pražském obchodním centru Atrium Flora pod názvem Army den. V sobotu 28. května 2022 se od 9 do 18 hodin představí návštěvníkům armádní profesionálové, příslušníci Hradní stráže, Vojenské policie, studenti vojenských škol a aktivní záložníci. Bohatý a zajímavý program bude připraven jak venku před za obchodním centrem tak i v jeho vnitřních prostorech. Akci navštíví ministryně obrany ČR Jana Černochová a zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík Miroslav Hlaváč. V průběhu dne proběhne dražba fotografií pro Vojenský fond solidarity, jejíž výtěžek bude věnován na pomoc našim vojákům v těžké životní situaci.

„Těší mě, že se nám podařilo letos Army den uspořádat. Tato akce je skutečně svým pojetím ojedinělá a z pohledu umístění obchodního centra téměř uprostřed města také výjimečná. Při posledním ročníku v roce 2020 za námi na Floru přišlo více než 36 000 návštěvníků. Což nás utvrzuje v tom, že takové akce, jejichž cílem je prezentovat armádu a podpořit nábor, mají smysl,“ zhodnotila poradkyně náčelníka Generálního štábu AČR brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Vojáci ukážou např. tank T-72M4CZ, odminovací komplet BOŽENA B5, samohybnou kanónovou houfnici Dana, kolový obrněný transportér Pandur, vozidla Dingo a Iveco, LRD Kajman, protiletadlový komplet RBS-70, pyrotechnické roboty, motocykly Hradní stráže a Vojenské policie a další techniku a vojenské vybavení včetně ručních zbraní. Letošní novinkou bude vystavení vozidla Toyota HILUX, bezosádkového pozemního průzkumného prostředku UGV SOM-6 a lehkého zdravotnického terénního odsunového prostředku IVECO.

Celodenní program se bude pravidelně opakovat v blocích. Profesionálové předvedou ukázku bojového umění zblízka, během přehlídky představí svoji výstroj, zadržení figuranta služebním psem, předvedou také ukázky slaňování a používání cvičného padáku. Zpestřením budou ukázky sportovců ASC Dukla během disciplín jako šerm a lukostřelba a dále exhibiční vystoupení Čestné stráže.

Den zpříjemní armádní umělci vystoupením vojenské hudby Olomouc, hudby Hradní stráže a Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Součástí programu bude ukázka historických ručních a lafetovaných zbraní, výstava popisující příběhy vojáků ze zahraničních operací v letech 1990 – 2020 s názvem "... s vědomím rizika" a besedy s novodobými válečnými veterány. Odvážlivci budou mít možnost vyzkoušet si střelbu na airsoftové střelnici s replikami armádních zbraní, pilotovat letoun L-159 na simulátoru a otestovat si svoje dešifrovací schopnosti během disciplíny Cybertlon. Zájemci se mohou zapojit do vědomostní soutěže v projektu POKOS (Příprava občanů k obraně státu).

Uchazečům o službu v armádě a její aktivní záloze budou v obchodním centru k dispozici rekrutační pracovníci s aktuální nabídkou pracovních pozic. Přímo na místě si mohou návštěvníci vyzkoušet jednotlivé disciplíny fyzického přezkoušení pro přijetí do služebního poměru. Přítomni budou i příslušníci aktivní zálohy, Univerzity obrany a Vojenské střední školy MO. Všichni si mohou pochutnat na pravém vojenském guláši.

 

CHARITATIVNÍ DRAŽBA FOTOOBRAZŮ VFS - INFO!

Jednotlivé fotoobrazy jsou označeny čísly 1 – 15.

Na Vámi vybraný fotoobraz lze přihodit libovolnou částkou (u zástupce VFS).

Nejvyšší příhoz u každého fotoobrazu bude na místě průběžně aktualizován.

Dražbu lze průběžně sledovat také na facebooku VFS, kde jsou u příspěvku věnovanému Army dnu zveřejněny všechny fotoobrazy. V komentáříchu každé fotografie bude průběžně aktualizován poslední nejvyšší příhoz. Rovněž se zde můžete zapojit do dražby (tzn. můžete „přihodit“ vyšší částku).

Dražba bude ukončena 28. 5. 2022 v 17:00 h. Fotoobraz získá zájemce s nejvyšším příhozem.

Vítěze dražby budeme kontaktovat telefonicky, popř. zprávou v messengeru.

Úhrada a převzetí vydraženého fotoobrazu bude možná přímo na místě v OC Flora (v hotovosti, do zapečetěné pokladničky VFS v den konání akce, anebo – od pondělí 30. 5. 2022 na Rekrutačním středisku Čechy (Vítězné náměstí 684, Praha 6, v úředních hodinách).

Výtěžek z dražby bude převeden na účet VFS a následně použit na pomoc našim vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci.

Kontakt na VFS: 602 695 803, vfs@army.cz

 

Autor: pplk. Vlastimila Cyprisová

Fotogalerie

Nahoru