Home page > Aktuality > Armáda ČR a VFS společně opět na Friends Festu

Armáda ČR a VFS společně opět na Friends Festu

V sobotu 13. srpna převzala brigádní generálka Lenka Šmerdová na pardubickém dostihovém závodišti symbolický šek na 10 000 Kč, které posílí konto Vojenského fondu solidarity. Organizátoři akce finančně podpořili naše vojáky a jejich rodiny v těžké životní situaci již potřetí.

Pro návštěvníky multižánrového zážitkového open-air festivalu, jehož tradiční součástí je i prezentace Armády ČR, byl opět připraven bohatý program. K vidění zde byla vojenská technika, americké automobily a motocykly, hudební a indiánské vystoupení, westernové ukázky nebo ochutnávka typické americké kuchyně.

Friends Fest má ale vždy i charitativní přesah – v roce 2018 organizátoři poslali 100 000 Kč do mimořádné sbírky Vojenského fondu solidarity na pomoc pozůstalým rodinám tří vojáků padlých 5. srpna t. r. v Afghánistánu, o rok později věnovali 45 000 Kč druhoválečným veteránům z pražského domova Vlčí mák a i v loňském roce náš fond finančně podpořili částkou 10 000 Kč.

Děkujeme Miloši Pavlíčkovi a Romanu Morávkovi za jejich osobní nasazení a finanční podporu Vojenského fondu solidarity, stejně jako za dlouhodobou spolupráci s Armádou ČR.

Díky Vám můžeme pomáhat.

Foto: kpt. Ing. Tereza Kembická

Fotogalerie

Nahoru