Home page > Aktuality > Tygří letka z Náměště podpořila Vojenský fond solidarity

Tygří letka z Náměště podpořila Vojenský fond solidarity

V úterý 15. prosince přivítala brigádní generálka Lenka Šmerdová v prostorách Generálního štábu AČR velitele 221. vrtulníkové letky podplukovníka Miroslava Šajbana a nadporučíka Tomáše Chlebečka, příslušníky elitní tygří letky, která se zařadila mezi podporovatele Vojenského fondu solidarity.

221. vrtulníková letka je součástí 22. základny vrtulníkového letectva a sídlí na letišti v Náměšti nad Oslavou. K jejím hlavním úkolům patří blízká podpora pozemních sil, vzdušná přeprava, protivzdušná obrana a pátrání a záchrana. Od roku 2001 je členem Asociace tygřích letek NATO, které jsou ve všech státech Aliance považované za elitu vojenského letectva.

„Pro své příslušníky i fanoušky z řad široké veřejnosti vydává 221. vrtulníková letka každoročně kalendář s vrtulníkovou technikou. A letos jsme se rozhodli propojit tuto tradici s pomocí Vojenskému fondu solidarity. Kalendář vznikl ve spolupráci s Vojenským leteckým klubem Náměšť nad Oslavou a soudě podle toho, jak rychle byl rozebrán, se lidem opravdu líbil,“ uvedl nadporučík Tomáš Chlebeček, starší pilot vrtulníkové tygří letky.  

„Výtěžek z prodeje kalendáře jsme se rozhodli věnovat na podporu našich kolegů, kteří se ocitnou v těžké životní situaci. Výsledná částka 20 221 Kč symbolicky odkazuje na rok 2020 i číslo naší letky,“ řekl velitel 221. vrtulníkové letky podplukovník Šajban během slavnostního předání šeku generálce Šmerdové. „Děkuji vám všem za skvělý projekt a finanční dar, který věnujete ve prospěch Vojenského fondu solidarity. Velice si vážím vašeho upřímného gesta vojenských profesionálů, kterým není lhostejný osud svých kamarádů. Pomáháte všude tam, kde je potřeba a k tomu se věnujete dalším charitativním projektům. Jsme na vás hrdí,“ ocenila generálka Šmerdová vojáky 22. základny vrtulníkového letectva.

Foto: prap. Petr Dohnal

Fotogalerie

Nahoru