Úvodní stránka > Aktuality > Střeleckou soutěž na Bagrámu spojili se sbírkou, která má pomoci rodinám tří padlých vojáků

Střeleckou soutěž na Bagrámu spojili se sbírkou, která má pomoci rodinám tří padlých vojáků

Memoriál padlých hrdinů, což je soutěž ve vojenské střelbě, uspořádala 10. strážní rota ve čtvrtek 9. srpna na základně Bagrám v Afghánistánu. Do soutěže se zapojilo celkem 22 družstev, která byla složená ze dvou střelců z různých úkolových uskupení. Vojáci při této příležitosti otevřeli i sbírku, jejíž zisk věnují rodinám tří padlých vojáků.

Soutěž byla složena z pěti střeleckých položek, kdy první dvě byly zaměřeny zejména na individuální střelecké dovednosti a pohyb se zbraní a další tři na týmovou spolupráci a vojenské dovednosti spojené se střelbou.

Z měření sil nakonec vzešly tři nejlepší týmy a tři nejlepší jednotlivci. Mezi týmy se jako první a druzí umístily dvojice z 10. strážní roty, na třetím místě skončil americký tým. V jednotlivcích měli Češi zastoupení na prvním a třetím místě a na druhé pozici se umístil jejich americký kolega.

„Nešlo o to, který tým či jednotlivec skončil na prvním či posledním místě. Hlavním úmyslem bylo připomenout si všechny naše padlé kamarády a upevnit již tak velice dobré vztahy s našimi koaličními partnery. Vše se uskutečnilo velice profesionálně, v přátelské atmosféře a za dodržení veškerých bezpečnostních zásad,“ zhodnotil velitel roty kapitán Viktor Patia. Dodal, že všichni vojáci jsou velice dobrými střelci a že realizační tým soutěž kvalitně připravil.

Autor: Pověřený tiskový a informační důstojník 10. strážní roty BAF nadporučík Daniel Píša

Fotografie: des. R. H.

 

 

Fotogalerie

Nahoru