Úvodní stránka > Aktuality > Nadační fond speciálních sil vyhlásil sbírku na podporu rodiny padlého vojáka

Nadační fond speciálních sil vyhlásil sbírku na podporu rodiny padlého vojáka

Vážení podporovatelé Vojenského fondu solidarity, na základě dohovoru mezi Vojenským fondem solidarity a Nadačním fondem speciálních sil se správcem veřejné sbírky na pomoc rodině rotného Tomáše Procházky, který  v pondělí 22. října 2018 přišel o život při střeleckém útoku na základně Šindánd v Afghánistánu,  stal Nadační fond speciálních sil.

Nadační fond speciálních sil byl zřízen v roce 2011 na podporu pozůstalých rodin po příslušnících 601. skupiny speciálních sil, a také vojáků působících v jejich prospěch. Rotný Tomáš Procházka byl příslušníkem Centra vojenské kynologie Chotyně. Nebyl tedy přímým příslušníkem speciálních sil, avšak v afghánské provincii Herát působil po jejich boku ve prospěch mise jako specialista, kterého prostějovští vojáci vnímali jako „svého“. Vyhlášením sbírky tak chtějí vzdát čest jeho památce a zajistit pomoc pozůstalým.

Rádi bychom Vás, naši příznivci a přispěvatelé, touto cestou vyzvali k podpoře této sbírky, která potrvá do 23. listopadu 2018. Své příspěvky můžete zasílat na sbírkový účet číslo 43-9412310217/0100, variabilní symbol 601.

Děkuji Vám.

brig. gen. Mgr. Lenka Šmerdová

předsedkyně výboru VFS

Nahoru