Home page > Aktuality > 3. ročník fotografické soutěže Vojenského fondu solidarity má své vítěze

3. ročník fotografické soutěže Vojenského fondu solidarity má své vítěze

V pondělí 9. listopadu ocenil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata a předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová nejlepší fotografy 3. ročníku fotografické soutěže Vojenského fondu solidarity. Letošním tématem „Vojáci pomáhají“ chtěli organizátoři představit aktuální úkoly vojáků, kteří pomáhají v boji proti koronavirové pandemii a jsou nasazeni všude tam, kde je potřeba.

„Letos se do soutěže přihlásilo 27 vojáků a občanských zaměstnanců resortu obrany, kteří poslali téměř 100 soutěžních fotografií. Soutěžící opět předvedli své fotografické dovednosti a hlavně umění v ten pravý okamžik zmáčknout spoušť. Bylo těžké vybrat vítěze. Doslova z každé fotky je cítit silný příběh pomoci,“ přiblížila generálka Šmerdová.

První místo obsadil rotný Milan Hlavatý ze 142. zásobovacího praporu, na druhé příčce se umístila kapitánka Simona Mužátko ze 43. výsadkového pluku, třetí pozice patří praporčíku Martinu Krestovi ze skupiny kybernetických sil a informačních operací.

Nejúspěšnější soutěžící obdrželi minci náčelníka Generálního štábu AČR a další ceny. Absolutní vítěz vyhrál víkendový relaxační pobyt ve Vojenském zařízení Měřín, který věnovala Volareza.

Vítězné fotografie se stanou základem pro výrobu reprezentativního nástěnného kalendáře Vojenského fondu solidarity na rok 2021. „Kalendářů Vojenského fondu solidarity pro rok 2021 bude vydáno 3500 ks, a to především díky společnostem STV GROUP a.s. a FENIX Protector s.r.o., které na své náklady kalendář vytisknou a fondu věnují,“ doplnila generálka Šmerdová.

Zájemci mohou kalendář získat za dobrovolný příspěvek ve prospěch VFS. Distribuci pro širokou veřejnost zajistí rekrutační pracoviště napříč celou Českou republikou nebo si ho mohou dárci vyzvednout přímo na Generálním štábu AČR po domluvě s pracovníky VFS (vfs@army.cz). Veškeré příspěvky budou stejně jako v uplynulých ročnících směrovány na účet Vojenského fondu solidarity a poté vojákům a jejich rodinám, které se ocitnou v těžké životní situaci.

Slavnostní křest kalendáře za účasti představitelů Armády ČR, ministerstva obrany a dalších významných hostů se měl uskutečnit tento měsíc, s ohledem na současnou epidemiologickou situaci se ale bude konat začátkem příštího roku.

Autor: pplk. Vlastimila Cyprisová

Foto: prap. Petr Dohnal

Fotogalerie

Nahoru