Home page > Aktuality > Vojenský fond solidarity získal dalšího partnera

Vojenský fond solidarity získal dalšího partnera

20.5.2016 • Ve čtvrtek 19. května převzal generálmajor Štefan Kaleta z rukou generálního ředitele společnosti Aramark, s. r. o. Vladimíra Staňka šek v hodnotě 50 000 Kč pro Vojenský fond solidarity. Podpora ze strany společnosti Aramark bude pravidelná.

„Naše společnost dlouhodobě podporuje různé subjekty jako například nemocnice. Doufám, že předáním prvního šeku ve prospěch vojenského fondu tak dojde k zavedení tradice. Vojenský fond solidarity si za krátkou dobu své existence získal skvělou pověst, především díky vynikající práci lidí v jeho vedení. Je nám ctí být součástí tohoto projektu, který zvyšuje prestiž Armády České republiky a opravdu pomáhá těm, kterým vděčíme za naši bezpečnost,“ uvedl generální ředitel společnosti Aramark, s. r. o. Vladimír Staněk. Společnost tak skrze fond plánuje přispívat k podpoře vojáků, jejich rodin nebo pozůstalých, kteří se ocitli v tíživé situaci, s roční pravidelností.

Možnosti finanční podpory rostou

„Velice si vážíme podpory společnosti Aramark. Finanční prostředky slouží těm, kteří to nejvíce potřebují. Také letos chceme obdarovat o Vánocích děti novodobých válečných veteránů, kteří zahynuli při plnění služebních povinností,“ reagoval na dar generálmajor Štefan Kaleta, předseda výboru Vojenského fondu solidarity a poradce náčelníka Generálního štábu Armády ČR.

„Za dobu své existence se fond významně zapsal do povědomí nejen příslušníků ozbrojených sil, ale i široké veřejnosti. Je to především proto, že začal poskytovat finanční prostředky těm, kdo pomoc opravdu potřebují,“ uvedl již dříve náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář. Od 1. ledna 2016 se možnost finanční pomoci nabízí i příslušníkům aktivní zálohy a jejich rodinám.

Za příspěvky do fondu děkujeme

Za příspěvky zaslané na sbírkový účet č. 44665522/0800, variabilní symbol 918, upřímně děkujeme, a to jak drobným a pravidelným přispěvatelům, tak i strategickým partnerům – Vojenské zdravotní pojišťovně a Asociaci obranného a bezpečnostního průmyslu ČR, nově také společnosti Aramark s. r. o. Nutno dodat, že k navýšení finančních prostředků došlo také v rámci pražských akcí Sparta vzdává hold nebo při Hokejových hrách organizovaných klubem HC Kometa Brno. Ke konci dubna fond disponoval částkou 1 810 357,84 Kč, účet se nyní navýší o dalších 50 000 Kč darovaných společností Aramark s. r. o.

Fotogalerie

Nahoru