Home page > Aktuality > Vojenskému fondu solidarity poslali návštěvníci z Čáslavi 130 tisíc

Vojenskému fondu solidarity poslali návštěvníci z Čáslavi 130 tisíc

Velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Petr Tománek a předseda Jagello 2000 předali při příležitosti oslav Dne ozbrojených sil na pražském Vítkově šek Vojenskému fondu solidarity na 130 tisíc korun. „Jedná o nečekaný přebytek rozpočtu Dne otevřených dveří letiště Čáslav, který jsme společně s Jagello 2000 pořádali v sobotu 20. května,“ uvedl plukovník Petr Tománek. Organizátorům se podařilo zabezpečit vstup zdarma a akci uspořádat v černých číslech.

Organizátoři čáslavského dne otevřených dveří předali na charitu šek se 130 tisíci
Organizátoři čáslavského dne otevřených dveří předali na charitu šek se 130 tisíci

„Jedinými zdroji do rozpočtu akce byly příjmy z parkování a podpora marketingových partnerů. Díky tomu se nám společně povedl připravit nabitý program, akci navštívilo velké množství lidí, s čímž bylo spojeno velké množství zaparkovaných aut,“ vysvětlil Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. Organizátoři se již před konáním akce dohodli, že případný výtěžek z akce bude věnován na charitu.

„Důkazem nabitého programu je 45 tisíc příznivců nejen armádní techniky,“ upřesnil velitel základny plukovník Petr Tománek. Téměř čtyřhodinový blok leteckých ukázek byl doplněn o šest desítek kusů letecké i pozemní techniky v rámci statických ukázek. Na své si přišly také rodiny s dětmi. K dispozici byly skákací hrady, WaterZorbing, relax zóna či dvě airsoftové střelnice. Nechyběly ani dovednostní a vědomostní soutěže.

Společné úsilí mělo smysl

„Jestliže jsme dokázali připravit akci, která měla úspěch u veřejnosti, a ještě máme možnost přispět na charitativní činnost, pak naše společné úsilí mělo smysl a je potřeba v něm pokračovat,“ uzavřel plukovník Petr Tománek. Příznivci nejen armádní techniky se tak mohou těšit na program dne otevřených dveří na čáslavském letišti, který organizátoři připravují už na rok 2019.

Vojenský fond solidarity byl založen v roce 2015 a jeho cílem je pomáhat vojákům z povolání, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tísni, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů nebo dopadem životních katastrof, a to v situacích, které jsou obtížně řešitelné standardními prostředky a postupy. Účelem Vojenského fondu solidarity je shromažďovat prostředky prostřednictvím finančních darů, které budou poukazovány na veřejnou sbírku Charity ČR č. účtu 44665522/0800 a k tomu zřízeného samostatného variabilního symbolu 918 – Vojenský fond solidarity.

Fotogalerie

Nahoru