Home page > Aktuality > Strakoničtí vojáci opět podpořili Vojenský fond solidarity

Strakoničtí vojáci opět podpořili Vojenský fond solidarity

V úterý 27. září přivítala v prostorách Generálního štábu AČR brigádní generálka Lenka Šmerdová příslušníky 25. protiletadlového raketového pluku – velitele plukovníka gšt. Luďka Tegera a instruktora bojové přípravy praporčíka Jaroslava Nábělka. Z jejich rukou převzala symbolický šek v hodnotě 45 000 Kč, které se podařilo získat pro Vojenský fond solidarity v rámci akce Military Death March.

Extrémní dálkový pochod organizují strakoničtí vojáci už od roku 2014. Jejich cílem je připomenout a uctít památku žen a dívek, které zahynuly během pochodu smrti. Ten byl zahájen koncem ledna 1945 z koncentračního tábora Grünberg a skončil 4. května téhož roku ve Volarech na Šumavě. Část výtěžku z pochodu každoročně věnují na dobročinné účely. „Pravidelně přispíváme na řadu projektů. Kromě Vojenského fondu solidarity a Nadace policistů a hasičů je to například finanční pomoc na obnovu hřbitova ve Volarech, kde jsou pochovány oběti pochodu smrti z roku 1945. Pomohli jsme i několika dětským domovům a také se nám podařilo zřídit knihovnu věnující se tématu holocaustu,“ uvedl praporčík Nábělek.

„Chtěla bych poděkovat veliteli pluku, že podporuje své vojáky při realizaci tohoto skvělého projektu. Vojákům-organizátorům děkuji za jejich elán a sílu, kterou věnují na pomoc druhým. Velice mě těší, že se opět rozhodli podpořit Vojenský fond solidarity tak štědrou částkou,“ ocenila na závěr setkání generálka Šmerdová úsilí strakonických vojáků.

foto: prap. Petr Dohnal

Fotogalerie

Nahoru