Home page > Aktuality > Sparta vzdala hold všem, kteří za nás denně nasazují životy

Sparta vzdala hold všem, kteří za nás denně nasazují životy

27.1.2016 • V úterý 26. ledna v podvečer v pražské O2 aréně vyvrcholil už sedmý díl akce, ve kterém hokejisté HC Sparta Praha vzdávají hold příslušníkům složek Integrovaného záchranného systému, tedy i vojákům. Pražští hokejisté jej navíc umocnili svým vítězstvím nad týmem z Olomouce.

Projektu na podporu složek Integrovaného záchranného systému, který tradičně oceňuje i práci vojáků, věnovali Pražané domácí duely s týmy Piráti Chomutov 22. ledna a HC Olomouc 26. ledna.

Na včerejší utkání vedle vojáků, policistů, hasičů a záchranářů dorazila řada významných hostů. Hokejisty přišel podpořit i náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář. Ten od vedení hokejového klubu HC Sparta Praha – výkonného ředitele Roberta Speychala a předsedy představenstva Petra Břízy - převzal o přestávce pro Vojenský fond solidarity šek v hodnotě 40 tisíc Kč a od společnosti Ford v hodnotě 100 tisíc Kč.

Představila se technika i hrdinské činy

Před a během utkání byly divákům tradičně představeny hrdinské činy vybraných hasičů, záchranářů, policistů a vojáků. Armádu ČR tentokráte zastupoval nadporučík Zbyněk Abel, kterého na ledovou plochu přivezli příslušníci 4. brigády rychlého nasazení s vozidlem Land Rover Kajman. Jak známo, tento pilot letos ve Španělsku na největším cvičení NATO posledního desetiletí zabránil pádu stroje L-159 ALCA po střetu s ptákem.

Historie akce „Sparta vzdává hold“, ke které se po vzoru kanadsko-americké NHL přihlásili hokejisté extraligové klubu HC Sparta Praha, sahá do roku 2009. Od té doby se také datuje spolupráce Sparty se složkami IZS, Nadací policistů a hasičů a posléze také Vojenským fondem solidarity. Právě na konto těchto organizací pravidelně putuje finanční příspěvek, na kterém se nemalou měrou podílejí i samotní diváci, a to formou aukce unikátních dresů a puků.

Samotné utkání s HC Olomouc se sice nevyvíjelo zpočátku pro Sparťany příznivě, neboť v první třetině obdrželi branku. Ve druhé třetině však dokázali vyrovnat. A nakonec v dramatickém zápase měli pevnější nervy a v rozhodujících nájezdech na branku využili nabídnutou šanci k otočení zápasu a celkovému vítězství 2:1.

Fotogalerie

Nahoru