Home page > Aktuality > Sparta vzdala hold letos už počtrnácté

Sparta vzdala hold letos už počtrnácté

Hokejisté pražské Sparty vzdali letos už počtrnácté hold hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Vybraná částka putovala na dobročinné nadace složek. V letošním roce měl projekt podtitul pomoc Českému Švýcarsku.

Projekt Sparta vzdává hold byl zahájen zápasy v neděli 22. ledna a ve středu 25. ledna, kdy se HC Sparta Praha utkala s kluby BK Mladá Boleslav a HC Verva Litvínov v pražské O2 aréně. Letošní ročník byl věnovaný Hasičskému záchrannému sboru ČR jako poděkování za práci při hašení požáru, který postihnul v létě České Švýcarsko. Proto si hráči letos oblékli speciální dresy s motivy hasičské uniformy.

Na nedělním a středečním utkání se na ledě během přestávek odehrály miniturnaje hokejových týmů Armády ČR společně s policií a hasiči. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program a stejně jako v předchozích ročnících si diváci mohli prohlédnout vozidla všech složek, kde byl k vidění i LR 130 Kajman s osádkou 43. výsadkového pluku Chrudim.

Vojáky přišel podpořit náčelník Generálního štábu

Akce se zúčastnil náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálmajor Karel Řehka: „Jsem velice rád, že mohu být u zahájení čtrnáctého ročníku projektu Sparta vzdává hold, která patří všem vojáků, policistům, hasičům a záchranářům. Děkuji hokejovému klubu, který na projektu tvrdě dřel a dokázal z něj udělat nejúspěšnější akci tohoto druhu v české extralize. Červencový požár v Českém Švýcarsku byl hodně těžkým utkáním hlavně pro hasiče. Byla to skvělá práce, mají můj respekt a dnešek proto správně patří právě jim.“

Příspěvek byl rozdělen mezi dobročinné nadace

Na webu Donio bylo možné finančně podpořit tuto akci a získat tak maskáčová trička Sparta vzdává hold, hraný puk ze zápasu, VIP vstupenky na samotné utkání nebo výjimečné zážitky od zúčastněných složek IZS a ostatních partnerů projektu. Jednou z odměn byly například Hasičský zákrok u dopravní nehody, výcvik s Útvarem rychlého nasazení, staň se vojákem na jeden den, prohlídka továrny Tatra a jízda ve speciálu Rallye Dakar a mnohé další. Celková vybraná částka 1,5 milionu korun byla rozdělena mezi dobročinné nadace Vojenský fond solidarity, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadace policistů a hasičů.

Autor: rtm. Tereza Mašková

 

 

Fotogalerie

Nahoru