Home page > Aktuality > Sbírka ke Dni válečných veteránů

Sbírka ke Dni válečných veteránů

Vážení přátelé, milí kolegové,

ve dnech 24. října – 18. listopadu 2022 pořádá VFS u příležitosti Dne válečných veteránů osmý ročník sbírky, kterou již tradičně reprezentuje vlčí mák s českou trikolorou.

Po roce je tu opět ten mimořádný čas, kdy kasárna i ulice měst zaplaví zářivý červený kvítek – mezinárodní symbol hrdinství a odvahy všech mužů a žen bojujících za svobodu ve válkami zmítaných zemích.

Vlčí máky neprodáváme. Věnujeme je všem dárcům jako poděkování za dobrovolný příspěvek do pokladničky VFS. Každý ručně vyrobený kvítek je jedinečný a stejně výjimečný bude v následujících dnech i jeho význam. Patří mu čestné místo na naší hrudi, co nejblíž srdce.

VFS za dobu své existence pomohl již čtyřem desítkám vojáků a jejich rodinám v těžké životní situaci a nadále podporuje nezaopatřené děti vojáků, kteří zahynuli při plnění služebních úkolů. Získané finanční prostředky ze sbírky budou opět směřovány výhradně na podporu našich vojáků a jejich rodin.

Předem Vám všem, kteří tuto akci podpoříte, ze srdce děkuji. Díky Vám můžeme pomáhat.

brigádní generálka Lenka Šmerdová, předsedkyně výboru VFS

 

Informace o umístění sbírkových pokladniček na veřejnosti budeme průběžně zveřejňovat na Facebooku VFS a webu fondsolidarity.army.cz.

Fotogalerie

Nahoru