Home page > Aktuality > „Pod jednou vlajkou, jedna rodina.“

„Pod jednou vlajkou, jedna rodina.“

V úterý 6. září osobně přivítala brigádní generálka Lenka Šmerdová v prostorách Generálního štábu AČR poručíka Jiřího Omaníka z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany, který předsedkyni výboru Vojenského fondu solidarity předal symbolický šek z charitativní akce ve prospěch našich vojáků, policistů a hasičů.

Srpnový Běh na podporu Vojenského fondu solidarity a Nadace policistů a hasičů se v Děčíně konal již pošesté, přičemž celkový výtěžek z letošní akce dosáhl rekordní výše. Částka
91 600 Kč, kterou se organizátorům podařilo vybrat, bude rozdělena rovným dílem mezi obě organizace. „Velmi si vážím osobní iniciativy poručíka Jiřího Omaníka a celého pořadatelského týmu, kteří i přes nepřízeň počasí připravili skvělou akci na veřejnosti,“ uvedla brigádní generálka Lenka Šmerdová. Při příležitosti osobního setkání mu rovněž předala dárcovský odznak za pravidelné měsíční příspěvky do Vojenského fondu solidarity.

Pomáhat ostatním se poručík Omaník rozhodl nejen v rámci vojenské služby, ale i ve svém volném čase. Stál mj. u zrodu Dobrovolného pátracího týmu, který spolupracuje s Policií ČR při vyhledávání pohřešovaných osob v ohrožení zdraví nebo života. Za jeho osobní nasazení na pomoc potřebným a dlouhodobou podporu Vojenského fondu solidarity ho v roce 2020 ocenil armádní generál Aleš Opata mincí a certifikátem Laudi Memorabilis.

Foto: prap. Petr Dohnal

 

Fotogalerie

Nahoru