Home page > Aktuality > Hlavní cena 4. ročníku fotografické soutěže VFS putuje k Hradní stráži

Hlavní cena 4. ročníku fotografické soutěže VFS putuje k Hradní stráži

Svět ženy v uniformě, to bylo téma letošního 4. ročníku fotografické soutěže Vojenského fondu solidarity. Cílem bylo prezentovat činnost našich vojákyň a jejich roli v armádě, ve které slouží po boku svých mužských protějšků. Nejlepší fotografy soutěže ocenil v pondělí 25. října 2021 náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata a předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová.

„Ze soutěžících fotografií jsme vybrali dvanáct nejlepších, ze kterých bude vyroben reprezentativní nástěnný kalendář na nadcházející rok 2022. Veškeré dobrovolné příspěvky získané v rámci distribuce kalendáře budou opět převedeny na účet našeho fondu, kde budou připraveny na okamžitou pomoc vojákům a jejich rodinám, které se ocitnou v těžké životní situaci,“ vysvětlila brigádní generálka Lenka Šmerdová.

První místo obsadil major Jiří Havel z Hradní stráže, na druhé příčce se umístil praporčík Otakar Málek z Posádkového velitelství Praha, třetí pozice náleží kapitánu Pavlu Vaňhovi z 21. základny taktického letectva.

Nejúspěšnější soutěžící obdrželi minci náčelníka Generálního štábu AČR a další ceny. Absolutní vítěz vyhrál víkendový relaxační pobyt ve Vojenském zařízení Měřín, který věnovala Volareza.

Kalendářů Vojenského fondu solidarity pro rok 2022 bude vydáno 3000 ks. Zájemci mohou kalendář získat za dobrovolný příspěvek ve prospěch VFS. Distribuci pro širokou veřejnost zajistí rekrutační pracoviště napříč celou Českou republikou nebo si ho mohou dárci vyzvednout přímo na Generálním štábu AČR po domluvě s pracovníky VFS (vfs@army.cz). Veškeré příspěvky budou stejně jako v uplynulých ročnících směrovány na účet Vojenského fondu solidarity a poté vojákům a jejich rodinám, které se ocitnou v těžké životní situaci.

O jaké fotografie se jedná a jak vypadají, je zatím tajné. Slavnostní křest kalendáře za účasti představitelů Armády ČR, ministerstva obrany a dalších významných hostů se uskuteční v měsíci listopadu.

Autor: pplk. Vlastimila Cyprisová

Foto: prap. Petr Dohnal

Fotogalerie

Nahoru