Home page > Aktuality > Generálka Šmerdová převzala šek pro Vojenský fond solidarity

Generálka Šmerdová převzala šek pro Vojenský fond solidarity

Ve středu 22. listopadu 2017 převzala předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová šek v hodnotě 50.000, - Kč od společnosti  Aramark s. r. o. „Děkuji Vám za velkorysý příspěvek. Velmi si vážím Vaší podpory a jsem ráda, že v tradici, kterou jste minulý rok započali, jste se rozhodli pokračovat i v letošním roce,“ zdůraznila generálka Šmerdová.

Společnost Aramark se zaměřuje na firemní stravování v průmyslových podnicích  a administrativních budovách. Dále stravování specifických skupin jako jsou nemocnice, zdravotnická zařízení a armádní posádky. Mimo běžné stravování společnost zajišťuje i cateringové akce.

„V tomto roce jsme oslavili 25. výročí společnosti na českém trhu, kdy se mimo jiné zaměřujeme právě na armádu, a to už 20 let. Tato oblast je nám proto velmi blízká a když jsme se rozhodovali, koho bychom chtěli podpořit, Vojenský fond solidarity byl opět jasnou volbou," řekl zástupce společnosti Aramark  Petr Linka.

 Vojenský fond solidarity, byl založen 9. března 2015 pro všechny vojáky sloužící v Armádě České republiky, Vojenské policii, Vojenském zpravodajství, Hradní stráži a Vojenské kanceláři prezidenta republiky ve spolupráci s Charitou České republiky. Finanční dary jsou směřovány k vojákům, jejich dětem nebo rodinám, které se ocitli v tíživé životní situaci. 

 „Fond také podporuje kvalitu života nezaopatřených dětí vojáků, kteří zahynuli při plnění služebních povinností. Částkou 700 000 Kč podpořil 27 dětí v roce 2015, dvacet tři v roce 2016 a letos pomohl už dvěma desítkám,“ shrnula generálka Šmerdová.

Prvním vojákem, kterému fond pomohl, byl desátník Stanislav Vajda z 13. dělostřeleckého pluku. Jeho rodina s třemi malými dětmi se doslala do tíživé situace poté, co voják vážně onemocněl. Za dobu své existence pomohl fond už 7 rodinám vojáků z povolání. Aktuální stav účtu je 4 517 329 Kč. Finanční dary může kdokoli poslat na účet 44665522/0800 s variabilním symbolem 918.

Autor a foto: majorka Denisa Vernerová, oddělení komunikace s veřejností GŠ AČR

 

Fotogalerie

Nahoru