Home page > Aktuality > Generál Opata ocenil společnost ČEPRO

Generál Opata ocenil společnost ČEPRO

Za dlouhodobou podporu Vojenského fondu solidarity ocenil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata společnost ČEPRO. Generálního ředitele Jana Duspěvu a člena představenstva Martina Vojtíška vyznamenal čestným odznakem AČR Za zásluhy III. stupně.

Slavnostní setkání se uskutečnilo v pondělí 29. března v budově Generálního štábu za přítomnosti předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálky Lenky Šmerdové. Touto formou poděkuje velení armády postupně dalším společnostem, které významně přispívají do fondu, a to jednotlivě, neboť s ohledem na současná opatření se mohou podobné akce konat pouze v omezeném rozsahu.

„Jakákoliv pomoc ze strany jak jednotlivců, tak spolků či firem, je pro nás velmi významná. Díky této podpoře můžeme pomáhat vojákům i záložníkům a jejich rodinám v těžké životní situaci. Moc to pro nás znamená,“ zhodnotil armádní generál Aleš Opata.

Akciová společnost ČEPRO patří k nejvýznamnějším a nejštědřejším přispěvatelům, podporuje Vojenský fond solidarity už šest let. „Od svého vzniku fond pomohl 31 vojákům a jejich rodinám v tíživých životních situacích a v několika případech i opakovaně. V současné době podporujeme 25 nezaopatřených dětí vojáků, kteří zahynuli při plnění služebních povinností doma i v zahraničí,“ shrnula brigádní generálka Lenka Šmerdová.

„Vyznamenání od velení Armády ČR je pro mne velkou ctí a velice si tohoto ocenění vážíme. Oceňujeme náročnou práci našich vojáků nejen v současné nelehké době, ale i během dalších nasazení, proto spolupráci s fondem, který podporuje vojáky a jejich nebližší, vnímáme jako velmi důležitou,“ sdělil generální ředitel Jan Duspěva.

Text: pplk. Vlastimila Cyprisová

Foto: praporčík Petr Dohnal

Fotogalerie

Nahoru