Home page > Aktuality > Generál Opata ocenil příslušníka AKIS za jeho osobní podporu VFS

Generál Opata ocenil příslušníka AKIS za jeho osobní podporu VFS

V pondělí 13. prosince předal náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata minci a certifikát Laudi Memorabilis četaři Martinu Smrčkovi z AKIS Lipník nad Bečvou, který sám zorganizoval charitativní akci na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci.

Svůj projekt se Martin rozhodl uspořádat při příležitosti Dne válečných veteránů, který se po celém světě tradičně slaví 11. listopadu. Za pomoci několika hráčů, sportovních funkcionářů a blízkých přátel se mu podařilo získat několik dresů předních sportovních týmů Moravskoslezského kraje. Podepsaný dres věnoval například fotbalista FC Baník Ostrava Jan Laštůvka, házenkář HCB Karviná Petr Mokroš nebo generální manažer basketbalového klubu NH Ostrava Bc. Tomáš Ostarek.

Ocenění náčelníka Generálního štábu AČR získal Martin především za to, že sám vymyslel originální akci na podporu Vojenského fondu solidarity, dokázal najít způsob, jak ji zrealizovat a následně také úspěšně dotáhnout do konce. V listopadové internetové aukci na webu www.sportovniaukce.cz se mu podařilo vybrat pro fond celkových 11 500 Kč. Skvělý výsledek i ocenění generála Opaty okomentoval Martin s velkou skromností: „I když mě ocenění a prezentace mého projektu samozřejmě velice těší, mým hlavním záměrem nebylo si udělat dobré jméno, ale získat co největší finanční podporu. Samozřejmě nijak nezlehčuji dnešní situaci, ale přijde mi, že se zapomíná na běžné věci. Musím také doplnit, že bez podpory klubů a hráčů by se mi nic z toho nepovedlo.“

Děkujeme za nezištnou osobní podporu. I díky Vám, Martine, můžeme nadále pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.

Fotogalerie

Nahoru