Home page > Aktuality > Generál Masopust pokřtil kalendář Vojenského fondu solidarity

Generál Masopust pokřtil kalendář Vojenského fondu solidarity

V pátek 26. listopadu se uskutečnil v prostoru budovy generálního štábu slavnostní křest kalendáře Vojenského fondu solidarity pro rok 2022. Zúčastnili se ho předsedkyně Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová, marketingový ředitel společnosti TATRA TRUCKS a.s. Kamil Košťál a válečný veterán generál Miloslav Masopust a manželkou Helenou.

Kalendář je sestaven z dvanácti vítězných fotografií ze soutěže, kterou pod záštitou náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Aleše Opaty vyhlásila brigádní generálka Lenka Šmerdová na jaře tohoto roku.

„Jedná se o již čtvrtý ročník, soutěžící posílali fotografie na téma – Svět ženy v uniformě,“ popsala brigádní generálka Lenka Šmerdová a dodala, že do soutěže se zapojilo velké množství nejen profesionálních vojáků a aktivních záložníků, ale i civilních a občanských zaměstnanců. Fotografií se sešlo velké množství a zapojily se do něj vojenské útvary a zařízení napříč celým resortem.

„Fotografie, z kterých jsme vybírali, byly opravdu moc povedené a bylo opět velmi těžké najít pouhých dvanáct snímků, které budou prezentovat kalendář na příští rok,“ zhodnotila dále generálka Šmerdová.

Společnost TATRA TRUCKS a.s. darovala vytištěné kalendáře Vojenskému fondu solidarity

Velkou zásluhu na vzniku kalendáře má společnost TATRA TRUCKS a.s., která kalendář na své náklady nechala vyrobit a věnovala Vojenskému fondu solidarity.

„Moc si vážíme práce vojáků, proto jsme se rozhodli touto formou fondu pomoci a podpořit ho. Stejně jako Vojenský fond solidarity, také Tatra a její vozidla pomáhají, respektive jsou ku pomoci těm, kteří pomáhají s nasazením svých životů: vojákům, hasičům a záchranářům. Při tornádu na jižní Moravě naše firma zapůjčila několik tatrovek na odklízení suti,“ popsal marketingový ředitel společnosti TATRA TRUCKS a.s. Kamil Košťál.

Kalendář slavnostně pokřtil i generál Miloslav Masopust, který s fondem aktivně podporuje již od jeho založení, spolu s manželkou Helenou pravidelně fond podporují štědrými částkami. „Jsem rád, že zde mohu být u slavnostního křtu tohoto krásného kalendáře. Přeji si, aby se kalendář líbil a fond tak získal co nejvíce příspěvků, které se dostanou k těm, co to nejvíce potřebují,“ vysvětlil generál Masopust. Kalendářů Vojenského fondu solidarity pro rok 2022 bylo vydáno 3000 ks.

 

Kalendář je neprodejný. Zájemci ho mohou získat za dobrovolný příspěvek:

  • na účet VFS - č. ú.: 44665522/0800, VS: 918, zpráva pro příjemce: kalendář
  • hotově do zapečetěné pokladničky v budově Generálního štábu AČR (po předchozí dohodě s pracovníky VFS na vfs@army.cz)

Seznam distribučních míst: https://kariera.army.cz/kontakt

 

Veškeré příspěvky budou stejně jako v uplynulých ročnících směrovány na účet Vojenského fondu solidarity a poté vojákům a jejich rodinám, které se ocitnou v těžké životní situaci.

 

Text: pplk. Vlastimila Cyprisová

Foto: prap. Petr Dohnal

Fotogalerie

Nahoru