Home page > Aktuality > FRIENDS FEST 2021 opět ve znamení Ameriky i podpory pro naše vojáky

FRIENDS FEST 2021 opět ve znamení Ameriky i podpory pro naše vojáky

V sobotu 14. srpna převzala brigádní generálka Lenka Šmerdová na pardubickém festivalu Friends Fest symbolický šek v hodnotě 10 000 Kč. Organizátoři akce se rozhodli věnovat tento finanční dar Vojenskému fondu solidarity na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci.

Multižánrový zážitkový open-air festival Friends Fest je akce vzniklá z činnosti firem, sdružení a jednotlivců, kteří mají pozitivní vztah k Americe a věnují se dlouhodobě obchodním či kulturním aktivitám spojeným s USA. Pro návštěvníky této neformální akce je vždy připraven bohatý program, který zahrnuje ukázky moderní i historické vojenské techniky, amerických automobilů a motocyklů, vystoupení českých a amerických kapel, westernové ukázky nebo ochutnávku typické americké kuchyně. Tradiční součástí festivalu už je i prezentace Armády ČR. O vystavenou vojenskou techniku měli návštěvníci opět velký zájem a upřímné nadšení vzbudil i přelet vrtulníků Mi-24 a Mi-17 ze základny Náměšť nad Oslavou. Akce má ale také charitativní rozměr – v roce 2018 zaslali organizátoři 100 000 Kč do mimořádné sbírky Vojenského fondu solidarity na pomoc pozůstalým rodinám tří vojáků padlých 5. srpna t. r. v Afghánistánu, o rok později věnovali 45 000 Kč pro druhoválečné veterány z pražského domova pro veterány Vlčí mák.    

Děkujeme organizátorům pardubického Friends Festu – Miloši Pavlíčkovi a Romanu Morávkovi – za peněžní dar Vojenskému fondu solidarity a dlouhodobou spolupráci s Armádou ČR. Poděkování patří i poslanci Ing. Janu Řehounkovi, členu Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za jeho spontánní rozhodnutí přidat se k podporovatelům našeho fondu: „Když jsem slyšel opravdu srdečná slova díků generálky Šmerdové pořadateli akce Friends Fest za jeho dar pro Vojenský fond solidarity, řekl jsem si, že nechci jen poslouchat její slova. A tak jsem se na místě rozhodl přispět ve stejné výši i já a pomoci tak fondu v jeho záslužné činnosti.“

Konečná částka 20 000 Kč, kterou Vojenský fond solidarity v sobotu na Friends Festu získal, opět podpoří konkrétního vojáka v jeho boji s těžkým osudem – pomůže uhradit například část hypotéky, nákladné léčby nebo překlenout náhlou kritickou situaci.

Budeme vždycky tam, kde je nejvíc potřeba.

Foto: kpt. Ing. Tereza Kembická

Fotogalerie

Nahoru