Home page > Aktuality > Extrémní závod Army Run pomohl Vojenskému fondu solidarity

Extrémní závod Army Run pomohl Vojenskému fondu solidarity

18.7.2016 • V sobotu 16. července se ve Vojenském újezdu Březina uskutečnil extrémní překážkový závod Army Run. Dvanáct set závodníků čekalo na trati dlouhé 11 kilometrů přes 50 překážek. Nechyběla ani dráha bojovníka, která slouží k výcviku profesionálních vojáků.

Mezi závodníky nechyběli ani příslušníci Armády České republiky. Sice neobhájili loňské prvenství, které letos získal Jiří Vacík s časem 1:06, ale díky kapitánovi Michalu Škobrtalovi, příslušníkovi Vojenské policie a četařovi Ivo Vrbovi ze 73. tankového praporu Přáslavice, obsadili 2. a 3. místo a potvrdili, že patří k nejlepším. V kategorii týmy vyhráli Jakub Antoš a Jonáš Bešták z Dukly Liberec.

Do Vojenského fondu solidarity přibylo 12 260 Kč
Do Vojenského fondu solidarity přibylo 12 260 Kč

K větší atraktivitě závodu přispěla také vojenská technika, včetně samohybné houfnice DANA. O zdravotnické zabezpečení se postarali příslušníci Agentury vojenského zdravotnictví. „Díky profesionálnímu přístupu příslušníků Armády České republiky, kteří se na závodě podíleli, proběhla celá akce naprosto v pořádku. Jsem rád, že je o závod takový zájem a že vojáci obsadili stupně vítězů,“ zhodnotil letošní závod Radek Zíta z Ministerstva obrany.

První překážku bylo potřeba podplavat
První překážku bylo potřeba podplavat

Část výtěžku ze startovného ve výši 12 260,- Kč poputuje na konto Vojenského fondu solidarity. „Tyto peníze jsou určeny pro vojáky, kteří jsou v tísňové situaci a potřebují pomoc,“ uvedl při přebírání šeku plukovník Jaroslav Medek, náčelník štábu Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov.

Fotogalerie

Nahoru