Home page > Aktuality > Dražba unikátních hodinek vynesla téměř 300 000 Kč pro Vojenský fond solidarity

Dražba unikátních hodinek vynesla téměř 300 000 Kč pro Vojenský fond solidarity

V úterý 12. ledna převzala předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová od zástupce firmy CZECHOSLOVAK GROUP a. s. (CSG) Aleše Klepka symbolický šek v hodnotě 280 000 korun.

Peněžní dar je výtěžkem aukce unikátních hodinek Prim Orlík DLC – Věrni zůstaneme, které holding CSG v loňském roce daroval do dražby. Ta proběhla v Galerii KODL symbolicky v listopadu, tedy v měsíci, kdy si armáda připomíná Den válečných veteránů (11. 11.). Od běžného modelu se tyto hodinky liší především zobrazením československé vlajky na číselníku vedle datumového okna. Individualizována je také zadní strana, kterou zdobí nápis VĚRNI ZŮSTANEME a notový zápis prvních tónů české státní hymny, doplněný stylizovanou českou vlajkou. Vyrobila je společnost ELTON hodinářská – jediný výrobce českých hodinek PRIM – a to pouze v jediném originálu, což významně zvyšuje i jejich sběratelskou hodnotu.

„Velice si vážím každé podpory a společnost CZECHOSLOVAK GROUP Vojenský fond solidarity podpořila opakovaně. Každý příspěvek do fondu nám pomáhá naplňovat jeho smysl, tedy pomáhat vojákům a jejich rodinám, když je jim nejhůř,“ dodala brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Holding CSG zastřešuje řadu firem, které jsou letitými partnery Armády České republiky v oblasti vývoje a dodávek nové techniky a technologií. „Naše společnost působí mimo jiné i v obranném průmyslu a řada našich zaměstnanců navíc v armádě sloužila. Umíme si tedy velmi dobře představit, o čem je práce vojáků a velmi si jí vážíme. Proto jsme už v minulosti podpořili Vojenský fond solidarity a nyní jsme do něj přispěli penězi získanými z dražby hodinek Prim vyrobených jednou z našich firem,“ okomentoval peněžní dar předseda představenstva CSG Aerospace Aleš Klepek

 

Děkujeme za velkorysý dar a dlouhodobou podporu našeho úsilí pomáhat těm, kteří za nás slouží.

Text a foto: kpt. Štěpán Malast

Fotogalerie

Nahoru