Home page > Aktuality > Dražba hodinek PRIM MIG 15 LE skončila skvělým výsledkem pro VFS

Dražba hodinek PRIM MIG 15 LE skončila skvělým výsledkem pro VFS

Ve čtvrtek 16. prosince převzala brigádní generálka Lenka Šmerdová symbolický šek na částku 270 000 Kč, kterou se pro Vojenský fond solidarity podařilo získat v aukci Galerie KODL. Unikátní prototyp hodinek vyrobených společností ELTON hodinářská, a.s., pocházející z produkce jediného českého výrobce hodinek PRIM z Nového Města nad Metují, je vizuálně inspirovaný leteckou legendou, stíhacím strojem MIG 15.

Generálka Šmerdová přivítala v prostorách Generálního štábu AČR generální ředitelku výrobce hodinek Prim Elton hodinářská Renatu Červenák Nývltovou a Josefa Miřáckého, zakladatele skupiny CZECH FLYING LEGENDS, s.r.o. Setkání se účastnil také zástupce velitele Vzdušných sil AČR brigádní generál Petr Lanči a plukovník Jaroslav Míka, který spolu s piloty 21. základny taktického letectva prototyp dražených hodinek testoval v proudových stíhacích letounech.

Na vývoji unikátních hodinek k možnému reálnému využívání armádními i civilními piloty se podíleli špičkoví konstruktéři, designéři a odborníci z oboru letectví. Výsledkem jejich práce je první a jediný prototyp, který se stal základem pro standardní výrobu hodinek s označením PRIM MIG 15. „Vyrůstala jsem na letišti, několik členů naší rodiny se totiž létání věnovalo, a proto jsou letadla mou srdeční záležitostí. Velice si vážím naší armády a vojáků, kteří v ní slouží, a proto mne nápad na uspořádání aukce ve prospěch Vojenského fondu solidarity upřímně nadchl,“ uvedla během setkání generální ředitelka Renata Červenák Nývltová.

Částka 270 000 Kč výrazně podpoří fond v jeho další činnosti. Děkujeme proto za štědrou podporu, díky níž můžeme i nadále pomáhat všem, kteří naši pomoc nejvíce potřebují. Poděkování samozřejmě patří i novému majiteli hodinek a Galerii KODL, která charitativní aukci zrealizovala zcela zdarma.  

Fotogalerie

Nahoru