Home page > Aktuality > Doupovský kanón podpořil Vojenský fond solidarity

Doupovský kanón podpořil Vojenský fond solidarity

13.10.2016 • Ve vojenském újezdu Hradiště se před nedávnem konal pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického závod Doupovský kanón. Na akci se významně podílela armáda, která navíc získala další příspěvek do Vojenského fondu solidarity.

Zleva: plk. Roman Náhončík, náměstek Pavel Beran, Vojta Marvan, Martin Šindelář a praporčík Martin Kocourek s šekem pro Vojenský fond solidarity
Zleva: plk. Roman Náhončík, náměstek Pavel Beran, Vojta Marvan, Martin Šindelář a praporčík Martin Kocourek s šekem pro Vojenský fond solidarity

Pět stovek účastníků Doupovského kanónu si mohlo vybrat mezi běžeckým půlmaratonem, hobby 40 km závodem či náročnějším ultra 90 km cyklozávodem. Nejdelší tratě si přitom závodníci užívali i více než sedm hodin.

Akci významně podpořila armáda, konkrétně náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský, velitel 4. brigády rychlého nasazení plukovník Roman Náhončík a velitel vojenského újezdu podplukovník Petr Vašíček.

O propagaci Ministerstva obrany se kromě obrněného transportéru Pandur ze 41. mechanizovaného praporu z Žatce staral také stánek státního podniku Vojenské lesy a statky, který představil doupovskou přírodu, ti nejmenší si užívali s nafukovacími atrakcemi s motivy armády.

Šek na 30 tisíc pro VFS

Tečkou za podařenou akcí bylo předání výtěžku z akce – šeku na 30 tisíc korun, které putují do Vojenského fondu solidarity. Za účasti patrona akce, náměstka pro řízení sekce ekonomické a majetkové Ministerstva obrany Pavla Berana, šek předali organizátoři Martin Šindelář a Vojta Marvan, zastupující spolek Pohár Peruna, do rukou velitele 4. brigády rychlého nasazení plukovníka Romana Náhončíka.

Fotogalerie

Nahoru