Home page > Aktuality > Do Vojenského fondu solidarity v pátek přibylo víc než 300 tisíc Kč

Do Vojenského fondu solidarity v pátek přibylo víc než 300 tisíc Kč

16.3.2015 • V pátek 13. března představil na Pražském hradě na XX. reprezentačním plese AČR náčelník Generálního štábu AČR generál Petr Pavel a oficiálně uvedl v život Vojenský fond solidarity. Do fondu na tomto plese přibylo za jediný večer více než 300 000 Kč.

Mezi prvními dárci byl ministr obrany Martin Stropnický a generál Petr Pavel, kteří oba přispěli částkou 10 000 Kč.

 

Částku 110 000 věnovalo vydavatelství Albatros. Na podzim loňského roku zde vyšla kniha praporčíka Pavla Stehlíka Do temnoty, přinášející osobní vyprávění českého vojáka o jeho životní cestě od klukovského zájmu o armádu přes náročný dlouholetý výcvik až k půlročnímu působení v Afghánistánu. Jeho pravdivá zpověď o dramatických životních zkouškách a jejich překonávání je natolik autentická, až čtenáře doslova mrazí a stala se podzimním bestsellerem. Po dohodě autora knihy praporčíka Pavla Stehlíka přispělo jeho vydavatelství Albatros do Vojenského fondu solidarity částkou 110 000 Kč.

 

Další částku ve výši 100 tisíc věnoval fondu generálský sbor AČR a 83 tisíc vrchní a vedoucí praporčíci armády. Hokejový klub Sparta Praha poskytl částku 20 tisíc z výtěžku z charitativní aukce speciálních dresů z akce „Sparta vzdává hold“. Poprvé, kromě nadace policistů a hasičů, byla jistá částka věnována i Vojenskému fondu solidarity.

 

Cílem Vojenského fondu solidarity je pomáhat vojákům z povolání, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tísni, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů nebo dopadem životních katastrof a to v situacích, které jsou jen obtížně řešitelné standardními prostředky a postupy. Účelem Vojenského fondu solidarity je shromažďovat prostředky prostřednictvím finančních darů, které budou poukazovány na veřejnou sbírku CHČR č. účtu 44665522/0800, VS 918 – Vojenský fond solidarity.

Fotogalerie

Nahoru