Home page > Aktuality > Chrudimští výsadkáři opět významně podpořili VFS

Chrudimští výsadkáři opět významně podpořili VFS

V pondělí 13. června jsme na Generálním štábu AČR přivítali příslušníky 43. výsadkového pluku, kteří předsedkyni výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálce Lence Šmerdové přivezli hned dva symbolické šeky na další pomoc vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci.

Zástupce velitele chrudimského pluku podplukovník Ivo Zelinka, poručík Daniel Hlaváč a četař Jakub Lebó předali na úvod setkání generálce Šmerdové nejnovější kalendář výsadkářů, který každoročně vydávají. Část výtěžku z jeho prodeje se opět rozhodli věnovat Vojenskému fondu solidarity. Celková suma, kterou se jim touto cestou podařilo získat, činí 9 150 Kč. Generálka Šmerdová vojákům věnovala kalendář fondu, který letos vznikal na téma „Svět ženy v uniformě“, a tak se společný rozhovor přirozeně stočil i na zájem vojákyň o službu u chrudimského pluku.

Druhý předvánoční dárek pro Vojenský fond solidarity byl šek na 35 500 Kč, které vzešly z pokračujícího prodeje chrudimského “firemního merche” – předmětů s výsadkářskou symbolikou. Pokud k této částce připočteme červencovou „první várku“ – tedy 31 800 Kč, činí finanční dar 43. výsadkového pluku 67 300 Kč – a to je rozhodně úžasný výsledek.

Děkujeme chrudimským červeným baretům za dlouhodobou profesionální podporu, stejně jako za přátelskou spolupráci, které si velice vážíme. I díky nim můžeme nadále všem, kteří to nejvíce potřebují.

foto: prap. Petr Dohnal

 

Projekt 43. vp Chrudim i nadále pokračuje, kompletní nabídku produktů najdete zde:

https://www.armytrika.cz/czech-armed-forces/43-vysadkovy-pluk/

Fotogalerie

Nahoru