Home page > Aktuality > Chrudimské červené barety nepolevují ve své podpoře Vojenského fondu solidarity

Chrudimské červené barety nepolevují ve své podpoře Vojenského fondu solidarity

Brigádní generálka Lenka Šmerdová přivítala na Generálním štábu AČR zástupce 43. výsadkového pluku, z jejichž rukou slavnostně převzala hned dva symbolické šeky v celkové hodnotě téměř 43 000 Kč.

Chrudimští výsadkáři stojí po našem boku od úplných začátků. V jejich řadách je mnoho pravidelných dárců, kteří přispívají k dlouhodobé stabilitě fondu a k tomu nás vždy překvapí nějakým novým nápadem, který pomáhá. Naposledy to byl jejich “firemní merch” – předměty s výsadkářskou symbolikou. Zisk z prodeje těchto produktů s motivem 43. výsadkového pluku se rozděluje rovným dílem mezi Vojenský fond solidarity a Spolek výsadkového pluku, z.s. Autorem tohoto originálního nápadu je četař Jakub Lebó ze 4. komanda, a proto nemohl na setkání s brigádní generálkou Lenkou Šmerdovou chybět. Společně se zástupcem velitele pluku podplukovníkem Ivem Zelinkou předali předsedkyni výboru VFS symbolický šek na částku 31 800 Kč, které se touto cestou podařilo získat během tří měsíců. Generálka Šmerdová od vojáků dostala jako malou pozornost ještě energetický nápoj v plechovém obalu, na jehož designu se podíleli sami výsadkáři. Vyzkoušet ho ale můžete i vy – všechny produkty jsou k dispozici na následujícím odkazu:https://www.armytrika.cz/czech-armed-forces/43-vysadkovy-pluk/

Výsadkáři v neposlední řadě přispěli do fondu také v rámci květnového Běhu pro válečné veterány – konkrétně částkou 11 000 Kč. Do akce se zapojili s velkým nasazením a společně naběhali úctyhodných 4 300 kilometrů. To je více než dvojnásobná vzdálenost původně plánovaného běhu kolem republiky.  

Děkujeme chrudimským červeným baretům za dlouhodobou profesionální podporu a přátelskou spolupráci, které si velice vážíme.

foto: prap. Petr Dohnal

Fotogalerie

Nahoru