Home page > Aktuality > Charitativní dražba prototypu hodinek PRIM MIG 15

Charitativní dražba prototypu hodinek PRIM MIG 15

Chtěli byste vlastnit opravdu výjimečné hodinky? Limitovaná edice PRIM MIG-15 je sice již zcela vyprodána, ale jedna možnost k získání těchto přelomových primek zde ještě je. Unikátní prototyp hodinek PRIM MIG15 můžete získat v charitativní aukci, jejíž výtěžek podpoří činnost Vojenského fondu solidarity.

Unikátní prototyp hodinek vyrobených společností ELTON hodinářská, a.s., pocházející z produkce jediného českého výrobce hodinek PRIM z Nového Města nad Metují, je vizuálně inspirovaný leteckou legendou, jedním z prvních úspěšných proudových letounů s šípovým křídlem, stíhacím strojem MIG 15. Na vývoji hodinek k možnému reálnému využívání armádními i civilními piloty se podíleli špičkoví konstruktéři, designéři, odborníci z oboru letectví i samotní piloti. Výsledkem jejich práce je první a jediný prototyp, který podstoupil náročné testy v proudových stíhacích letounech, a stane se tak základem pro standardní výrobu hodinek s označením PRIM MIG 15. Tento jedinečný kus, který bude dražen, má pouzdro z nerezové oceli. V tomto provedení je unikátní, standardní hodinky budou následně z titanu. Tvar pouzdra je konstruován bez návaznosti na předchozí historické modely z ELTON hodinářská, a.s., jde tedy o úplně nové pojetí vzhledu hodinek z novoměstské manufaktury. Unikátní řešení dvou otočných lunet je neobvyklým prvkem, který v běžných hodinářských produkcích doposud nebyl využit. Čtvrtá ručka umožňuje sledovat druhé časové pásmo GMT. Inspirací pro tvar pouzdra se stala silueta letounu MIG 15, luneta svým vzhledem a vroubkováním odkazuje na turbínu, korunce konstruktéři vtiskli typický design přední části letounu, ručky vycházejí z přístrojů na palubní desce, dýnko hodinek pak připomíná palivovou nádrž letounu. Design i funkcionality hodinek jsou společným dílem designérů a konstruktérů ELTON hodinářská, a.s., odborníků z oboru letectví a v neposlední řadě samotných pilotů. Jedinečnost draženého prototypu nespočívá jen v tom, že se jedná o jeden jediný kus; výjimečnou záležitostí je též přelom v produkci české hodinářské manufaktury, jejíž historie sahá do 50. let minulého století. Neobvyklé pojetí a zaměření na nový design a funkčnosti hodinek, s ohledem na potřeby pilotů, je v novodobé historii ELTON hodinářská, a.s., novým milníkem. V neposlední řadě je důležitým aspektem skutečnost, že veškerý výtěžek z dražby bude věnován Vojenskému fondu solidarity.

Hodinky nebude možné zakoupit přímo, jediná cesta k jejich získání je zúčastnit se charitativní dražby. Ta proběhne v rámci 86. aukčního dne Galerie KODL dne 28. 11. 2021. Prototyp je vystaven přímo v Galerii KODL v rámci předaukční výstavy. Dražit ale můžete již nyní, a to online – č. 1!

Zdroj: https://www.artslimit.com/cs/item/784-prototyp-hodinek-prim-mig-15-elton-hodinarska-as-2021

Fotogalerie

Nahoru