Home page > Aktuality > Česká zbrojovka darovala Vojenskému fondu solidarity čtvrt milionu korun

Česká zbrojovka darovala Vojenskému fondu solidarity čtvrt milionu korun

Ve středu 27. ledna převzala předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová od prezidenta společnosti CZG - Česká zbrojovka Group Lubomíra Kovaříka symbolický šek v hodnotě 250 000 korun. Firma je dlouhodobým významným přispěvatelem a podporovatelem fondu.

„Velice oceňuji spolupráci České zbrojovky Group s Armádou ČR. Společnost patří mezi naše nejštědřejší přispěvatele, pravidelně podporuje fond od jeho vzniku. Díky ní můžeme pomáhat vojákům a jejich rodinám, kteří se dostali do tíživé životní situace. Moc si toho vážím,“ zhodnotila generálka Šmerdová.

„Je pro nás ctí, že můžeme podpořit prostřednictvím Vojenského fondu solidarity ženy a muže v uniformě sloužící pod vlajkou České republiky, včetně jejich rodinných příslušníků. Vážíme si práce a nasazení příslušníků Armády České republiky doma i v zahraničí. Současná složitá situace související s pandemií COVID-19 podtrhuje, jak zásadní je role naší armády pro celou společnost,“ sdělil prezident společnosti Ing. Lubomír Kovařík, MBA.

V roce 2019 získal Vojenský fond solidarity 325 000 Kč díky dražbě exkluzivní pistole z limitované edice CZ 75 Republika. Česká zbrojovka ji vyrobila při příležitosti stého výročí vzniku samostatného československého státu a první pistoli z této řady věnovala do charitativní aukce Galerie Kodl.    

Text: pplk. Vlastimila Cyprisová

Foto: prap. Petr Dohnal

Fotogalerie

Nahoru