Home page > Aktuality > 22. základna vrtulníkového letectva je srdcem Běhu pro válčné veterány

22. základna vrtulníkového letectva je srdcem Běhu pro válčné veterány

V pondělí 6. září přivítala předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová v prostorách Generálního štábu AČR nadpraporčíka Pavla Eigla z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou. Během osobního setkání od něho převzala dva symbolické šeky za akci Běh pro válečné veterány, která i letos prostřednictvím sportu propojila bez přehánění celou republiku.

Vojáci z Náměště pořádají speciální běhy na počest válečných veteránů již od roku 2018. Při příležitosti stého výročí vzniku samostatné československé republiky zorganizovali příslušníci jednotky předsunutých leteckých návodčích nultý ročník akce s názvem „Běh pro válečné veterány“ jako vzpomínku na tragédii mnohých dobrovolníků, kteří neváhali bojovat za svobodu našeho národa doma i v zahraničí. Dvacítka běžců tehdy zdolala za šedesát hodin trasu dlouhou téměř sedm set kilometrů napříč celou republikou, a to od Aše až po Jablunkov. Jejich cílem bylo oslovit veřejnost a připomenout statečnost všech válečných veteránů. V započaté tradici vojáci pokračovali i v následujících letech a pevně věříme, že se bude i nadále rozvíjet. Předpoklady k tomu rozhodně má. „Je to parádní pocit a nečekal jsem, že běh vzbudí tak obrovský zájem jak z řad vojáků, tak i civilistů. Mám z toho opravdu upřímnou radost, že se nás v takto těžké době tolik semklo“ uvedl nadpraporčík Pavel Eigl při osobním setkání s brigádní generálkou Lenkou Šmerdovou.

V letošním ročníku mezi sebou příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva vybrali částku 30 000 Kč a dalšími 2 000 Kč přispěli jejich kolegové z Aktivní zálohy 225. letky bojového zabezpečení.

Za výraznou podporu a skvělou spolupráci děkujeme organizačnímu týmu z vrtulníkové základny v Náměšti, stejně jako všem jejím příslušníkům, kteří se do akce zapojili. Díky vám můžeme pomáhat!

Fotogalerie

Nahoru