Úvodní stránka > Aktuality > Ve Vyškově zorganizovali praporčíci běh pro Vojenský fond solidarity

Ve Vyškově zorganizovali praporčíci běh pro Vojenský fond solidarity

V rámci říjnových kariérních kurzů uspořádali příslušníci úseku kariérové přípravy poddůstojníků a praporčíků běh „Praporčické školy“, jehož součástí byla i sbírka pro Vojenský fond solidarity. Účastníkům běhu-posluchačům právě probíhajících kurzů se podařilo mezi sebou vybrat úžasných 27 670 Kč.

Náčelník úseku št.prap. Vladimír Blažek před startem zdůraznil náročnost profesionální vojenské služby, během níž se mohou vojáci i se svými rodinami nezaviněně dostat do těžké životní situace. Právě pro tyto případy byl před třemi lety zřízen Vojenský fond solidarity, který pomáhá vojákům v tísni zvládnout nejtěžší počáteční období.

Št.prap. Blažek v neposlední řadě připomněl hlavní poslání sportovní akce, kterou praporčíci ze své iniciativy sami zorganizovali: „Tímto charitativním během jsme prokázali, že jsme opravdu soudržný tým, kterému není lhostejný osud našich kamarádů, či jejich pozůstalých.“ 

Vyškovskému týmu patří naše srdečné poděkování - za jeho nezištnou aktivitu pro Vojenský fond solidarity i veřejnou podporu svých kolegů-vojáků, kteří se potýkají s těžkým osudem. Těm praporčíci z Vyškova poslali jasný vzkaz, že v případě problémů nebudou na jejich zvládnutí sami.

Děkujeme!

 

Fotogalerie

Nahoru