Úvodní stránka > Aktuality > Sparta vzdala hold letos již podeváté

Sparta vzdala hold letos již podeváté

Už podeváté vzdala hokejová Sparta hold složkám Integrovaného záchranného systému a příslušníkům Armády České republiky. V letošním roce s podtitulem Z generace na generaci. Zatímco hokejisté armády vyhráli miniturnaj mezi složkami IZS, hokejisté Sparty s Plzní prohráli 2:4.

 

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář převzal z rukou zástupců hokejové Sparty výtěžek, který je věnován Vojenskému fondu solidarity.
Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář převzal z rukou zástupců hokejové Sparty výtěžek, který je věnován Vojenskému fondu solidarity.

Hrdinům každodenního života patřily hned dva zápasy v pražské O2 areně. Do obou utkání naskočili domácí hráči Sparty ve speciálních maskáčovaných dresech a prali se nejen o body v tabulce, ale také za záchranáře, policisty, hasiče a vojáky, kterých bylo v ochozech největšího zimního stadionu u nás několik tisíc. Letošní ročník se nesl ve znamení rodinných klanů u záchranných a ozbrojených složek.

„Slogan Z generace na generaci provází celou Spartu a rozhodli jsme se jej aplikovat i na letošní ročník projektu Sparta vzdává hold. Nebudeme tedy jako v dřívějších letech vyznamenávat jednotlivce, ale celé rodiny, které jsou díky svým členům po více generací součástí policejních, záchranářských, hasičských a vojenských složek,“ vysvětlil Tomáš Zetek, tiskový mluvčí klubu.

Příběh majora Jana Železného

Armádu České republiky reprezentoval příběh majora Jana Železného, nejúspěšnějšího oštěpaře všech dob. Několikanásobný olympijský vítěz a světový rekordman si užil ohromný potlesk společně se svým synem, nadporučíkem Janem Železným ml. „Už od mala jsem chtěl pracovat ve státních složkách. Dnes už si nedokážu představit, že bych dělal něco jiného, než vojáka,“ uvedl nadporučík po boku své přítelkyně, také příslušnice Armády České republiky, Natálie Dianové.

Obě utkání, jak mezi HC Sparta Praha a HC Vítkovice Ridera (4:3 SN), tak při HC Sparta Praha a HC Škoda Plzeň (2:4), hráči odehráli ve speciálních dresech, které šly následně do dražby. Část výtěžku dostal Vojenský fond solidarity, neboť letošní 9. ročník byl věnován právě profesionálním vojákům Armády České republiky.

Před akcí, ale i během ní, nechyběly ukázky techniky AČR. Před stadionem mohli návštěvníci nahlédnout do útrob průzkumného vozidla IVECO z 13. dělostřeleckého pluku z Jinců, na ledové ploše si zase mohli prohlédnout LR 130 Kajman s osádkou 43. výsadkového praporu Chrudim.

Hold vojákům, policistům, hasičům i záchranářům

Akce se zúčastnila i ministryně obrany Karla Šlechtová a náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář. „Jsem velice rád, že dlouholetý projekt Sparty, která vzdává hold všem vojáků, policistům, hasičům a záchranářům, úspěšně pokračuje i letos. Děkuji hokejovému klubu za výtěžek, který je věnován Vojenskému fondu solidarity, jenž pomáhá vojákům, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se dostali do tíživé životní situace,“ řekl k akci hokejového klubu generál Bečvář. Kromě 80 tisíc korun od hokejistů převzal Vojenský fond solidarity i 200 pneumatik.

Putovní pohár turnaje Integrovaného záchranného systému vyhrál tým složený ze zástupců vojáků Armády České republiky z posádek Liberce a Sedlece - Vícenic, když v pauze porazili výběr policistů z Plzeňského a Karlovarského kraje 1:0.

Text a foto: Petr TOMAN

Fotogalerie

Nahoru