Úvodní stránka > Aktuality > Profesionální výraz vojenské solidarity: Příslušníci AZ 72. mpr z Přáslavic uspořádali sbírku pro vojenský fond

Profesionální výraz vojenské solidarity: Příslušníci AZ 72. mpr z Přáslavic uspořádali sbírku pro vojenský fond

Příslušníci aktivních záloh dlouhodobě patří mezi pravidelné podporovatele Vojenského fondu solidarity. Svou sounáležitost s profesionálními vojáky a jejich rodinami vyjádřili uspořádáním sbírky i příslušníci mechanizované roty Aktivních záloh 72. mpr z Přáslavic. Impulsem k jejich rozhodnutí se stala srpnová tragická událost v Afghánistánu, při níž zahynuli tři čeští vojáci. 

"Naše mechanizovaná rota AZ při 72. mechanizovaném praporu během léta uspořádala mezi sebou mimořádnou sbírku pro Vojenský fond solidarity. Hlavním motorem k této akci byla tragická ztráta našich profesionálních kolegů v Afghánistánu. Jako vojáci v Aktivní záloze bereme všechny vojáky, jako své kolegy, a tak nás hluboce zasáhlo, co se 5. srpna 2018 v Afghánistánu stalo naší patrole. Uvědomujeme si, že i nám se může během výcviku nebo možného zahraničního nasazení stát ledacos závažného, a také bychom chtěli, aby bylo o naše blízké, nebo o nás postaráno, pokud by to bylo potřeba. Rozhodli jsme se tedy, že v období mezi touto tragickou událostí a naším zářijovým výcvikem uspořádáme mezi sebou sbírku a vybrané peníze poputují do Vojenského fondu solidarity primárně s cílem pomoci rodinám našich padlých kolegů. Za toto poměrně krátké období se podařilo vybrat 28 250 Kč a jsme rádi, že alespoň částečně můžeme pomoci.

Příslušníci mechanizované roty Aktivních záloh 72. mpr."

 

Za štědrý příspěvek a podporu rodin padlých vojáků  patří našim kolegům z aktivních záloh naše srdečné poděkování a respekt. Stejně jako za citlivě zvolená slova, která přesně vyjadřují vojenskou sounáležitost a principy, na nichž je Vojenský fond solidarity postaven. DĚKUJEME. 

 

   

Fotogalerie

Nahoru