Home page > Aktuality > Příslušníci AZ 74. mechanizovaného praporu Bučovice pomáhají

Příslušníci AZ 74. mechanizovaného praporu Bučovice pomáhají

Bučovický prapor může být hrdý na své záložáky - profesionály se srdcem na správném místě, kteří podpořili mladou dívku s těžkým onemocněním.

U Gábinky se v roce a půl objevilo vzácné metabolické onemocnění buněk, kvůli němuž její tělo nefunguje tak, jak by mělo. Když pak před šesti lety těžce upadla, přestala chodit úplně.

O jejím příběhu se dozvěděli záložáci 74. mechanizovaného praporu Bučovice, kteří se rozhodli osobně pomoci. Petr Ševčík, Petr Suchánek a Miroslav Hrušák vytvořili pod občanským sdružením Independent z Uherského Hradiště transparentní účet, kam bylo možno od letošního dubna do konce července posílat peníze. Výtěžek sbírky měl přispět na nákup vozíku s přídavným elektrickým pohonem, který by Gábince umožnil mnohem větší samostatnost.

A dokázali to. Přes všechna omezení způsobená koronavirem se jim podařilo dohromady vybrat krásných 175 904 Kč, což pokrylo kompletní náklady na vozík v hodnotě 160 000 Kč. Zbývajících 15 904 Kč věnovali bučovičtí záložáci Vojenskému fondu solidarity, který pomáhá našim vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci.

Úžasné gesto osobní empatie i profesní sounáležitosti příslušníků AZ 74. mechanizovaného praporu Bučovice nás upřímně zasáhlo. Děkujeme všem dobrovolným dárcům, kteří přispěli do sbírky a hlavně pak Petru Ševčíkovi, Petru Suchánkovi a Miroslavu Hrušákovi za jejich nezištné nasazení a vůli pomáhat - máte náš upřímný respekt.

Armáda pomáhá. Jsme jeden tým. 

 

Fotogalerie

Nahoru