Úvodní stránka > Aktuality > Pardubický Friends Fest podpořil mimořádnou sbírku na pomoc rodinám padlých vojáků

Pardubický Friends Fest podpořil mimořádnou sbírku na pomoc rodinám padlých vojáků

V sobotu 11. srpna 2018 proběhl v areálu dostihového závodiště v Pardubicích již třetí ročník multižánrového zážitkového open-air festivalu Friends Fest. Za účasti amerického velvyslance Stephena B. Kinga a dalších významných hostů věnovali organizátoři akce Vojenskému fondu solidarity symbolický šek v hodnotě 100.000 Kč, a to jako příspěvek do mimořádné sbírky na pomoc rodinám rtn. Martina Marcina, des. Kamila Beneše a des. Patrika Štěpánka.

V rámci celodenního bohatého programu bylo připomenuto i 100. výročí československého státu a zásluhy našich legionářů na vzniku samostatného Československa, nad hlavami návštěvníků slavnostně prolétly dva letouny JAS-39 Gripen. Organizátoři festivalu vzdali čest i novodobým hrdinům - předání symbolického šeku pro Vojenský fond solidarity doprovázela vzpomínka na naše vojáky, kteří padli 5. srpna 2018 po útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu.

Organizátorům festivalu Friends Fest bychom tímto chtěli srdečně poděkovat za jejich upřímné gesto solidarity a štědrý příspěvek do mimořádné sbírky věnované na pomoc pozůstalým rodinám padlých vojáků. Nepokrytě tím projevili svoji silnou podporu potřebným, kterou jistě ocení nejen všichni vojáci - a za to jim patří náš respekt.

Fotogalerie

Nahoru