Home page > Aktuality > Odborníci i srdcaři z řad široké veřejnosti - fanoušci historie jsou našimi hrdými partnery

Odborníci i srdcaři z řad široké veřejnosti - fanoušci historie jsou našimi hrdými partnery

Zástupci Muzea T.G.M. Rakovník, p.o., se rozhodli podpořit sbírku Vojenského fondu solidarity organizovanou ke Dni válečných veteránů.

V rámci projektu 1620 – Cesta k porážce byl na neděli 8. listopadu 2020 připraven pro širokou veřejnost bohatý program u památníku bitvy na Bílé hoře. Organizátoři jím chtěli připomenout 400. výročí bitvy u Rakovníka a události bezprostředně následující, které tak zásadním způsobem ovlivnily naše dějiny. Návštěvníci akce zde měli mít příležitost získat rudé květy vlčích máků, které Vojenský fond solidarity nabízí za dobrovolný příspěvek do tradiční sbírky ke Dni válečných veteránů.

Současná situace bohužel zhatila původní plány, přesto se jich organizátoři nechtějí tak úplně vzdát. Sbírku se proto rozhodli realizovat virtuální cestou. Fanoušky historie vyzvali, aby se k nim připojili a v rámci připomínek válečných událostí starých 400 let vzpomenuli i na ty, kteří nyní obětují své pohodlí a riskují své životy proto, abychom my mohli žít v bezpečí a míru. Zvláště v dnešní době to zdaleka neznamená jen službu v poli, ale i všude tam, kde se běžných sil nedostává.

Váš dobrovolný příspěvek ve prospěch účtu Vojenského fondu solidarity bude určen na podporu našich vojáků a jejich rodin, které se ocitnou v těžké životní situaci. Každá koruna se počítá a každé gesto upřímné sounáležitosti pomáhá.

Bližší informace o projektu 1620 – Cesta k porážce najdete na webu https://1620.cz/

Fotogalerie

Nahoru