Home page > Aktuality > Limitovaná edice nože pro 73. tankový prapor

Limitovaná edice nože pro 73. tankový prapor

Novým partnerem Vojenského fondu solidarity se stala společnost ANV Knives s.r.o., která se rozhodla podpořit fond prodejem nože M73. Limitovaná edice 40 kusů nože KONTOS, vyrobená pro 73. tankový prapor, byla veřejnosti představena v pátek 20. listopadu. Výrobce přislíbil věnovat z každého prodaného nože 990 Kč pro Vojenský fond solidarity. Během jednoho dne byla celá limitovaná edice vyprodaná.

„Příležitost vyvinout a vyrobit nůž pro 73. tankový prapor je dalším v řadě projektů, ve kterých spolupracujeme s příslušníky Armády ČR a dalších ozbrojených složek. Díky těmto společným projektům si uvědomujeme důležitost podpory nejen vojáků samotných, ale také jejich okolí, rodin a blízkých. Proto civilně prodávanou, limitovanou edicí nože KONTOS podpoříme Vojenský fond solidarity, v jehož čele stojí brigádní generálka Lenka Šmerdová. Vážíme si důvěry, kterou do nás příslušníci armády a ozbrojených složek vkládají. Tímto jim všem vzdáváme úctu a dík,“ uvedl Viktor Zuska, obchodní manažer firmy.   

M73 KONTOS má jasné poznávací znamení - šestihrannou patku obrobenou z originálního čepu tankového pásu. Každý nůž je označen unikátním číslem 01 až 40 a znakem Vojenského fondu solidarity.  „V návrhu nože M73 jsme chtěli podtrhnout dobře známé prvky tanku T72, v páteři nože vidíme přísně rovnou horní plochu korby tanku, přední falešné ostří pro nás ztělesňuje sekeru, tedy přední pancéřovou část tanku a nakonec samotné ostří kopíruje stejnou křivku jako vana korby v prostoru pod řidičem tanku,” popisuje četař Petr Stach a rotmistr Petr Knot ze 73. tankového praporu. „Taky jsme chtěli zachovat symboliku značení věžového čísla, proto jsme nože označili sériovým číslem právě na záštitě, která stejně jako věž, vystupuje z těla tanku/ nože,” doplňuje četař Stach. „Největší výzvou bylo jednoznačně osazení patky rukojeti pásovým čepem tanku. Důležité bylo hlavně vyvedení profilace střenek tak, aby byla rukojeť i přes svou neortodoxní konturu stále pohodlná a funkční,” popisuje Ondřej Němec z ANV. „Chtěli jsme do nože také vtisknout trochu symboliky, proto má rukojeť tři šroubové sety, stejně jako má náš prapor tři tankové roty,” popisuje rotmistr Knot. „Navíc každá četa má tři osádky a každou osádku tvoří tři chlapi,” uzavírá popis výsledku spolupráce četař Stach.

Společnost ANV Knives s.r.o může již nyní považovat svůj projekt nože M73 KONTOS za úspěšný – všech 40 nožů z limitované edice se vyprodalo během jediného dne a ve prospěch Vojenského fondu solidarity se tak podařilo získat 39 600 Kč. Za tuto podporu a nezištnou profesní solidaritu patří všem, kdo se na projektu podíleli, naše upřímné poděkování. Díky vám můžeme pomáhat.

Fotogalerie

Nahoru