Úvodní stránka > Aktuality > Klub vojenské historie 16. obrněné divize US Army podpořil v Lešanech Vojenský fond solidarity

Klub vojenské historie 16. obrněné divize US Army podpořil v Lešanech Vojenský fond solidarity

Při příležitosti konání tradičního Tankového dne v Lešanech převzala předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šměrdová z rukou Pavla Rogla symbolický šek na 40.000,-Kč. Členové klubu vojenské historie se tak zařadili mezi hrdé podporovatele vojáků a jejich rodin, které se ocitly v těžké životní situaci.

V pořadí již 16. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany přinesl v sobotu 1. září divákům jedinečný zážitek. Představila se zde celá plejáda tanků zachycujících stoletý vývoj této zbraně od první světové války až po dnešek. Vrcholem dne pak bylo bojové střetnutí, které připravili členové klubů vojenské historie: bitva americké armády s německými protivníky z druhé světové války.

Členům klubu vojenské historie 16. obrněné divize US Army patří naše srdečné poděkování za jejich velkorysý příspěvek. I díky němu bude moci Vojenský fond solidarity podpořit další příslušníky Armády České republiky, kteří se ve svém životě potkají s nepřízní osudu.

Fotografie: Michal Voska

 

Fotogalerie

Nahoru