Home page > Aktuality > "Hraďáci" patří k vojenským profesionálům, kteří nezištně pomáhají potřebným

"Hraďáci" patří k vojenským profesionálům, kteří nezištně pomáhají potřebným

Do akce Běh pro válečné veterány se výrazně zapojili i příslušníci Hradní stráže. Vzhledem k aktuální situaci, která osobním setkáváním příliš nepřeje, jsme se s jejími zástupci setkali až v těchto dnech, rádi jsme ale zavzpomínali na tu výjimečnou podzimní akci, která se naší armádou prohnala jako lavina a vyvolala ohromnou vlnu solidarity.

Vojáci i občanští zaměstnanci Hradní stráže vyráželi na své oblíbené běžecké trasy a absolvované kilometry následně hlásili nadrotmistru Vlastimilu Heinzovi, který akci za Hradní stráž organizoval a všemožně podporoval. Řada nadšenců se „hecla“ a běhala třeba i každý den, jen aby za svůj domovský útvar nasbírala co nejvíce kilometrů. Několik borců dokonce překonalo za týden i stokilometrovou metu. Koupí speciálního náramku s logem Běhu dále přispívali částkou 100,- Kč do Vojenského fondu solidarity.

„Hraďáci“ ve finále naběhali parádních 1 388,5 km a do Vojenského fondu solidarity přispěli krásnou částkou 9.000,- Kč. „Chtěla bych poděkovat všem příslušníkům Hradní stráže za jejich osobní nasazení, nadšení pro dobrou věc a nezištnou podporu našeho fondu. Získané finanční prostředky pomůžou dalším vojákům a jejich rodinám, které se ocitnou v těžké životní situaci,“ uvedla předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity generálka Šmerdová, která z rukou nadrotmistra Heinze převzala symbolický šek, coby upomínku na úžasný celoarmádní projekt.

Fotogalerie

Nahoru