Home page > Aktuality > Generál Opata ocenil nadpraporčíka Eigla

Generál Opata ocenil nadpraporčíka Eigla

V pondělí 2. listopadu 2020 ocenil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata mincí a certifikátem Laudi Memorabilis příslušníka 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou nadpraporčíka Pavla Eigla. Ten pravidelně organizuje charitativní běh na podporu válečných veteránů a Vojenského fondu solidarity. Slavnostního setkání se zúčastnila rovněž předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová a vrchní praporčík Armády ČR štábní praporčík Peter Smik.

„Ocenění od náčelníka Generálního štábu mě velmi potěšilo. Děkuji všem, kteří běh podpořili, speciálně nadpraporčíku Adolfu Gothardovi za obrovskou pomoc při organizaci. Byl bych velmi rád, kdyby se nám tímto projektem podařilo motivovat více pravidelných přispěvatelů do Vojenského fondu solidarity. Další ročník běhu bude pro nás velká výzva, ale máme hlavu plnou nových nápadů,“ uvedl nadpraporčík Eigl.

Letošní charitativní Běh na podporu válečných veteránů a Vojenského fondu solidarity odstartoval 28. září v Den české státnosti. Původně ho organizátoři plánovali jako štafetový běh okolo republiky v délce 1 800 km, ale kvůli epidemii koronaviru nakonec vojáci tuto vzdálenost zdolávali u svých domovských útvarů a v blízkém okolí.

Finálně se do projektu zapojilo přes dva tisíce vojáků z 33 útvarů a zařízení resortu obrany. Po dobu necelých dvou týdnů běhali společně s dobrovolníky z řad veřejnosti s aplikací ČEZ „Pomáhej pohybem a po splnění stanoveného limitu získali ve prospěch fondu dalších 100 000 Kč. Celková částka, kterou se díky akci Běh pro válečné veterány podařilo získat, přesáhla čtvrt milionu korun.

Organizátorům této výjimečné akce patří nás upřímný respekt a poděkování za jejich dlouhodobou nezištnou aktivitu ve prospěch Vojenského fondu solidarity. Díky vám můžeme pomáhat.

 

 

Fotogalerie

Nahoru