Do Vojenského fondu solidarity přispěli fotbalisté z Vysočiny

Velitel 22. základny vrtulníkového letectva přebírá šek určený pro VFS Autor: Štěpánka Tříletá, 22. základna vrtulníkového letectva
  • 14.8.2017
  • Jiří Majkus

24.10.2016 • V rámci projektu Vysočina děkuje, jehož cílem je ocenit práci příslušníků bezpečnostních složek Integrovaného záchranného systému České republiky, byl v pátek 21. října předán Armádě ČR šek ve výši 15 tisíc korun. Peníze jsou určeny Vojenskému fondu solidarity.


Během večera byl oceněn rovněž příslušník 22. základny vrtulníkového letectva pplk. Aleš Cápal (vpravo)

Slavnostní předání šeku se uskutečnilo před zahájením fotbalového utkání mezi FC Vysočina a FK Dukla Praha. Z rukou ředitele fotbalového klubu Zdeňka Tulise jej za Armádu České republiky převzal velitel 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou plukovník Petr Čepelka. Kromě toho byl jihlavským klubem oceněn příslušník náměšťské letecké základny podplukovník Aleš Cápal, velitel 225. letky bojového zabezpečení.

Projekt Vysočina děkuje vznikl za podpory členů fotbalového klubu Vysočina v roce 2015. Snahou členů jihlavského fotbalového klubu je poděkovat všem, kteří každodenně nasazují své životy pro druhé. Proto se letos rozhodli mezi sebou vybrat peníze, které pomohou zkvalitnit život vojákům, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tíživé situaci, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů.

Během ceremoniálu poděkoval ředitel fotbalového klubu všem příslušníkům Armády České republiky za práci, kterou vykonávají při obraně státu a vyslovil přání, aby příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva i nadále chránili obyvatele České republiky nejen v případě jakéhokoli ohrožení naší země, ale i během jejich působení v zahraničních operacích. Vyslovil rovněž přání, aby se nadstandardní spolupráce s leteckou základnou a Krajem Vysočina i v budoucnu rozvíjela.

Plukovník Čepelka poděkoval hráčům, trenérům a dalším členům klubu za možnost být součástí projektu: „Velmi si cením poděkování příslušníkům vrtulníkové základny. Mým přáním je, aby obyvatelé Kraje Vysočina věděli co nejvíce informací o naší základně a aby nepochybovali o tom, že se na vojáky z Vysočiny mohou kdykoli spolehnout.“ Sportovní akce byla symbolicky zahájena průletem vrtulníku Mi-171 z náměšťské základny.

  • Oceněný podplukovník Aleš Cápal se během své kariéry účastnil třikrát zahraničních misí, a to v letech 2005/2006 na pozici zástupce náčelníka zpravodajské skupiny v rámci kontingentu PRT v Afghánistánu, v roce 2007 na pozici specialisty na oblast Afghánistánu v rámci mise NATO na zahraničním pracovišti Mons, v letech 2007-2010 byl příslušníkem mezinárodních štábů NATO a vojenské diplomacie v zahraničí na pracovišti v Ramsteinu. Poslední vojenskou misí v zahraničí byla mise na Sinajském poloostrově, kde pplk. Cápal zastával pozici asistenta náčelníka mezinárodního štábu sil a velitele českého úkolového uskupení AČR MFO (Multinational Force and Observers) Sinaj. Mezi hlavní úkoly příslušníků mnohonárodnich sil na Sinaji patří pozorovatelská činnost podél 500 km dlouhé hranice mezi Egyptem a Izraelem a ochrana mezinárodních jednotek a základen před útoky islamistickych skupin.Podplukovník Aleš Cápal získal za službu v Armádě České republiky a za službu v zahraničí řadu medailí.

Fotogalerie