Úvodní stránka > Aktuality > Czech RAF Golf Trophy pro Vojenský fond solidarity - na počest hrdinům, na pomoc vojákům

Czech RAF Golf Trophy pro Vojenský fond solidarity - na počest hrdinům, na pomoc vojákům

V neděli 9. září proběhl v Royal Golf Clubu Mariánské Lázně výjimečný golfový turnaj. Účastníci akce si zde připomněli časy, kdy více než 2 500 Čechoslováků bojovalo v řadách britské RAF za svou vlast.  Vzdát čest hrdinům bojujícím za naši svobodu během druhé světové války a současně podpořit ty, kteří aktivně slouží v řadách Armády ČR dnes, bylo hlavním cílem organizátorů tohoto originálního turnaje. Obojí se jim skvěle podařilo.

V Mariánských Lázních se nachází nejstarší české golfové hřiště, které v roce 1905 otevřel sám anglický král Edward VII. Místní klub rovněž nese hrdý titul "Royal", jenž mu byl udělen v roce 2003, a to jako jedinému ve střední a východní Evropě. Zapsaných 108 hráčů turnaje bylo rozděleno do čtyřčlenných týmů, kde každý turnajový flight perutě měl jako svého čestného velitele jednoho z československých pilotů RAF. Organizátoři akce udělali pro autentičnost turnaje maximum - ráno byla pro všechny připravena pravá anglická snídaně, přesně v 9:00 za doprovodu skotského dudáka přelétl nad klubem Supermarine Spitfire Mk.XVI a dokonalou atmosféru dokreslovali členové Czech Spitfire Clubu v dobových uniformách. Ve 13:00 bylo navíc pro hráče připraveno stylové překvapení v podobě letecké akrobacie dvou Gripenů.

Během registrace ve vojenském stanu proběhla i charitativní část turnaje, jejíž výtěžek bude věnovaný Vojenskému fondu solidarity. Symbolický šek na 41.000,-Kč, které se mezi hráči podařilo vybrat, slavnostně předal zástupci velitele Vzdušných sil plk.gšt. Petru Lančimu prezident místního Whisky&Kilt Golf Clubu pan Milan Hrouda. Plk.gšt. Petr Lanči z letky Františka Fajtla se svým týmem nakonec v turnaji vybojoval i celkové vítězství - společně s Martinem Nezbedou, Petrem Tománkem a Pavlem Tománkem ovládli přesnými údery mariánskolázeňské hřiště. 

Za Vojenský fond solidarity bychom tímto chtěli srdečně poděkovat prezidentu Milanu Hroudovi a jeho týmu za úžasný nápad uspořádat charitativní golfový turnaj na podporu našich vojáků a dále organizátorům z řad Whisky&Kilt Golf Clubu, Czech Spitfire Clubu a společnosti SKY PROMOTION za perfektní realizaci celé akce s dokonalým servisem. Vašeho finančního příspěvku do Vojenského fondu si nesmírně ceníme, stejně jako Vašeho osobního nadšení a času, které jste do zorganizování tohoto golfového turnaje věnovali.  

Zdeňku Slukovi děkujeme za krásné fotografie.

 

Fotogalerie

Nahoru